Ako sa zbavit lost+found?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.11.2008 | 01:43
shade   Návštevník
Je mozne sa nejak zbavit zloziek lost+found? Prekazaju mi pri navigacii tam, kde som donedavna mal obsah na / particii a teraz som tam primountoval inu particiu. Cize nic vazne ale zvyk je zelezna kosela a ked som si napr. raz zvykol ze v mc stacilo stlacit "alt+s" "l" a "enter" a teraz treba naviac zbytocne stlacat sipku dole...
    • Re: Ako sa zbavit lost+found? 13.11.2008 | 08:14
      Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ
      Neodporúčal by som Ti zbavovať sa lost+found, pretože práve tam nájdeš súbory, ktoré fsck zachráni pri havárii filesystému a následnej oprave. A vôbec, neviem, či sa to dá vôbec len tak zmazať, ja som si na to zvykol a ani neviem, že to tam mám ;)
      • Re: Ako sa zbavit lost+found? 13.11.2008 | 08:54
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Myslim, ze z pohladu filesystemu je to len adresar, ako kazdy iny, takze by sa mal dat bez problemov zmazat. Vytvara sa preto, ze ak sa nieco pokazi na particii, tak fsck tam chce ukladat najdene inody bez rodica. A ked tento adresar neexistuje, tak ho fsck musi pri kontrole znova vytvorit, co ale znamena zasah do particie a moze to napachat velke skody, preto sa tento adresar vytvara preventivne dopredu hned pri mkfs.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity