Firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.11.2008 | 08:53
Lolko   Návštevník
Ahojte, co treba nastavit, aby font vo Firefoxe pri prehliadani stranky bol priblizne rovnaky ako v IE vo windows ? stale sa mi zda "skaredy", najme pri bold pisme.. Mate daky napad naladit to ?
    • Re: Firefox 13.11.2008 | 09:36
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      prejst na operu :)

      odporucam nainstalovat nejake tie slobodne pisma. neriesim, mam v systeme default...
    • Re: Firefox 13.11.2008 | 09:47
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Nainstaluj si pisma z windowsu. Ked ho mas zakupeny, tak na to mas pravo. Ak ide o rozumnu distribuciu, tak by si mal mat moznost importovat fonty priamo v control centre.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Firefox 13.11.2008 | 09:56
        Lolko   Návštevník
        Mozno info .. pouzivam Ubuntu 8.10 prostredie Gnome ...

        ja som si aj nainstaloval MS fonty, ale su dake ine, menej "kvalitne" zobraze ? alebo ako to mam povedat .. V systeme mam aj ARIAL aj VERDANU, ale ked stranku pozriem v IE(XP) a potom vo FF (Ubuntu), je v tom rozdiel
        • Re: Firefox 13.11.2008 | 10:37
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          otvorit synaptic a napisat tam "ttf" alebo "font"

          uz si len vybrat...
          • Re: Firefox 13.11.2008 | 14:10
            Lolko   Návštevník
            Nestaci toto ?

            sudo apt-get install msttcorefonts

            ci este daco k tomu ...
            • Re: Firefox 13.11.2008 | 18:08
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              slobodne nahrady vyzeraju lepsie.

              mam kdesi v poznamkach, neviem ako presne sa to vola...

              http://sk.wikipedia.org/wiki/Redaktor:Stanislav_Hoferek/Pozn%C3%A1mky
    • Re: Firefox 13.11.2008 | 11:40
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Ukaz screenshot FF z linuxu a FF z windowsu lebo neviem co myslis pod pojmom skarede
      • Re: Firefox 13.11.2008 | 12:50
        Lolko   Návštevník
        nie som doma, ale v praci .. a tu su vsetci Win pozitivni :-(
        No to pismo je proste "skaredsie" , tucnejsie, aliasing divnejsi ... ako citatelne to je, ale verim,ze nie kazdemu to vyhovuje a snazi sa priblizit k Win .. preto sa pytam, v com by to mohlo byt

        Aj ked robim webstranky, vyzeraju inak pod Win ako pod Ubuntu :-(
        • Re: Firefox 13.11.2008 | 13:16
          WlaSaTy   Návštevník
          S tym pismom to moze byt tym ze Ti chybaju rezy zodpovedajucich fontov ktore si pouzil pri tvorbe stranky (vid predchadzajuci prispevok s synapticom a ttf/font) alebo tym ze mas nastavene ine renderovanie fontov (optimalizovnane na lcd/subpixes shading ci ako sa volaju tie cca 4 volby, nemam teraz zapnute ubuntu).

          A s tymi webstrankami ze vyzeraju inak pod win a inak pod ubuntu to moze byt aj tym co uz bolo povedane, alebo tym ze nie vsetky IE podporovaly standardy webu (W3C). Skoda ze pises iba ze to mas pokazene, ale uz nepises ako je to pokazene a ako to bolo navrhnute. Nerobis tie stranky nahodou vo frontpage alebo vo worde?
          • Re: Firefox 13.11.2008 | 13:49
            Lolko   Návštevník
            Dakujem WlaSaTy ... skusim sa pohrat s tymi volbami, snad to pomoze ..
            Len som dkao nepochopil tie rezy, ale checknem aj to ;-)

            Co sa tyka WEBu .. klasika "notepad" resp. geditor .. takze ziadne generovanie .. jednalo sa mihlavne o to, ze
            ked mam na stranke menu (klasicke TEXTY napr. text_menu1 | text_menu2 | text_menu3, atd ... tak to inak vypada pod
            Win a inak opd Ubuntu .. a ked ho mam pouzivat, bolo by dobre s a k tomu aspon priblizit .. a to pismo proste vypada inak, sirka je ina, bold tvar je iny a potom mi to "nesedi"
            • Re: Firefox 13.11.2008 | 15:10
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              • Re: Firefox 13.11.2008 | 15:33
                Peter2   Návštevník
                Neviem naco MS pisma, ja mam vo Fx prednastaveny Serif, velkost 16 a paci sa mi. Napr. DejaVu pisma cu celkom pekne fonty, neviem ako niekto moze kydat ze na Linuxe su skarede fonty. Mne teraz pripadaju skor skarede tie Windowsacke fonty, ked su take osekane.
                • Re: Firefox 13.11.2008 | 16:16
                  Lolko   Návštevník
                  sorry, tak ine ;-)

                  ale pkial xes na tom robit serioznu pracu , pre Win ludi, tak to musis testnut nakonci aj pre IE a ono to nakonec nie je to iste :-( ... nehovorim o obrazkoch, ale o pisme ...