po update na 8.10 nenabehnu Xka

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.11.2008 | 22:48
nobody   Návštevník
ahojte,

po update na 8.10 z 8.04 ma cakala neprijemna obrazovka..a sice black screen.

Nainstaloval som najnovsie graficke drivery (nvidia 9600gt) ale nepomohlo.

V minulosti, pri instalaci 8.04 mi to robilo podobne halusky,a vtedy to bolo v tom ze som mal zapojeni DVI kabel . Tak som zamenil za VGA uz slo.
Nanestastie dnes mi tato finta nepomohla.

Dalej som skusal reocvery konzolu, ta ma odkazala do RUNLVL3, a vsak pri prepnuti do RUNLVL3 opet blackscreen.

Tak som skusil spustit iba LIVE cd, a taktiez po nabootovani black screen.

Akoze grub vzdy nabehne, zacne bootovat os ale ako nahle ma spustit Xka tak bac ..black screen. Jedine v com sa mozem hybat je runlvl1.

pls, viete ma niekto nakopnut, kde by co mohlo byt, kde treba co hladat?

diki moc za setky rady.
    • Re: po update na 8.10 nenabehnu Xka 14.11.2008 | 09:57
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Skus dat ctrl+alt+f1 ci ti pojde aspon text, chod sa pozriet do /etc/X11/xorg.conf co tam mas ako driver pouzite pri grafike.
      Skus tam dat nvidia , nv alebo vesa, ci ti to pojde aspon s niektorym z nich.

      Ak ani jedno tak skus ked budes v texte dat prikaz startx a hodit sem tu chybu ktoru ti to vypise pri spustani grafiky.
      • Re: po update na 8.10 nenabehnu Xka 14.11.2008 | 13:18
        WlaSaTy   Návštevník
        "black screen"

        asi treba nastavit (alebo znasilnit) frekvencie monitora.
        • Re: po update na 8.10 nenabehnu Xka 15.11.2008 | 17:47
          nobod   Návštevník
          tie frekvencie monitora som skusal znasilnit jediny efekt to malo taky ze po zadani prikazu startx nevypisalo errory, ale hodilo black screeen


          to boko: setko co si mi napisal som vyskusal. nic z toho nepomohlo
          • Re: po update na 8.10 nenabehnu Xka 15.11.2008 | 19:43
            WlaSaTy   Návštevník
            aha, takze to malo nulovy efekt nakolko tu chybu si mal uz predtym. aky mas monitor (ake frekvencie zvlada) a ako ho mas definovany v konfiguraku pre xwindows?
            • Re: po update na 8.10 nenabehnu Xka 15.11.2008 | 20:20
              moskyt   Návštevník
              mal som podobny problem a mne pomohlo ked som zmenil v biose ,,agp apereture size,, pri grafickej karte 512 mb som zmen il hodnotu na 128 mb a uz nebol problem. vsetko fici jak ma comizp a secko