arch x86_64 && flash && firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2008 | 17:52
Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
zdravim,
cely den sa dnes snazim rozbehat flash v firefoxe. skusal som uz flash z aur repozitarov archu , potom aj samostatne stiahnuty zo stranky a nakopirovany do adresara ... a needari sa mi to ani za svet rozbehat. Neriesil niekto v poslednej dobe a neporadil by ako na to???

skusal som nakopirovat ten lib subor flasu (9 aj 10) do ./mozilla/plugin/ a potom nspluginwrapper -a -i -v , skusal som aj z aur nspluginwrapper-flash a podobne ale stale bezvysledne ... please help

za reakcie vdaka
zrezo@jabbim.sk
    • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 18:14
      Avatar partizan Arch  Používateľ
      $ yaourt -Si nspluginwrapper-flashplugin-mozilla
      Repository : AUR Unsupported
      Name : nspluginwrapper-flashplugin-mozilla
      Version : 10.0.12.36-1
      url : http://labs.adobe.com/technologies/flashplayer10
      Provides : nspluginwrapper-flash=10.0.12.36 nspluginwrapper-flash-beta=10.0.12.36 flashplugin-mozilla=10.0.12.36
      Depends On : lib32-alsa-lib lib32-curl lib32-glibc lib32-gtk2 lib32-libgl lib32-libxt lib32-nss mozilla-common nspluginwrapper
      Conflicts With : lib32-flashplugin lib32-flashplugin-beta nspluginwrapper-flash nspluginwrapper-flash-beta flashplugin-mozilla
      Replaces : None
      Description : 32-bit Macromedia flash plugin for Mozilla-based browsers and Archlinux x86_64 (nonfree)
      Last update : 2008-10-16 02:10


      Predpokladam ze vsetky zavislosti z Depends On nainstalovane mas, tak skus do ld.so.conf pridat /opt/lib32/lib a /opt/lib32/usr/lib a nasledne pustit ldconfig (pravdepodobne flash nevie najst 32bit kniznice).
      Arch & Metal
      • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 18:23
        Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
        ee nepomohlo ... medzi tym som skusil operu a tam flash funguje ... ale v firefox nic
        zrezo@jabbim.sk
        • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 18:28
          Avatar partizan Arch  Používateľ
          pripadne skus downgrade na nspluginwrapper-flash 9.0.124.0-1 z aur-u
          10 flash mi tiez trochu strajkoval v 64bit FF cez nsplugginwrapper
          Arch & Metal
          • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 18:44
            Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
            skusal som aj beta verziu nspluginwrapper - u a akosi nic ... mam pocit ze robim nejaku blbu chybu :(
            zrezo@jabbim.sk
            • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 19:08
              Avatar partizan Arch  Používateľ
              ja som postupoval viac menej podla tohoto navodu: http://wiki.archlinux.org/index.php/Install_Flash_on_Arch64
              skus si podla neho prekontrolovat ci si niekde neurobil nieco zle pripadne to skus odznova podla toho navodu.
              Arch & Metal
              • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 19:12
                Avatar partizan Arch  Používateľ
                Este ma tak napadlo ci tam nemas nahodou nainstalovany gnash alebo swfdec ktore FF pri nacitani uprednostni pred samotnym flashom.
                Arch & Metal
                • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 19:15
                  xenol   Návštevník
                  mam flash 9, swiftweasel (optimalizovany klon FF) a pouzivam nspluginwrapper na flash. neinstaloval som ziaden balik s flashom, iba som ho stiahol z adobe webu a nspluginwrapper -i /cesta/k/flashu a funguje. Fungovat to funguje, ale dakedy flash tak zblbne, ze som nuteny closnut browser a spustit nanovo.
                  • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 19:23
                    Avatar partizan Arch  Používateľ
                    ja som mal s flashom cez wrapper tiez problemy tak teraz mam 32bit FF v chroote
                    Arch & Metal
                  • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 20:55
                    Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
                    super diki chalana za asistenciu ... konecne som to rozbehal ... asi po 4 hodinach a hladania chyby ... nakoniec som urobil to iste a zrazu to ide :D
                    zrezo@jabbim.sk
                • Re: arch x86_64 && flash && firefox 16.11.2008 | 19:38
                  Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
                  gnash nemam naistalovany a swfdec som mal ,ked mi nefungoval flash tak som skusli swfdec lenze ta to co potrebujem mi ani swfdec dec nepomohol tak siel hned prec ... a aj ja som postupoval podla toho manualu na arch wiki
                  zrezo@jabbim.sk