DOSBOX klávesnica

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.11.2008 | 13:47
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravím, po prechode ne ubuntu ii dosbox zacal zle pridelovat klavesy, mam na mysli sipky, takze sa nedala hrat ziadna hra:(. Toto sa dalo vyriesit tak ze sa v domovskom priecinku vytvoril subor .dosboxrc ktory obsahoval
[sdl]
usescancodes=false 

Problem so sipkami to vyriesilo nadherne, ale zbabralo to pristup ku klavesam cisel(alfanumericka cast) a ku vacsine specialnych znakov.
Ak niekto vie ako naraz rochodit sipky aj ostatne klavesy tak nech sem hodi nejaku radu, prip. iny napad ako rozbehat TurboPascal od Borlandu.

ď

    • Re: DOSBOX klávesnica 19.11.2008 | 22:42
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      TP ide v pohode :-D Len treba spustit keymapper. (Ctrl+F1). Ak to ale budete robit v KDE, mozete mat tuto skratku "obsadenu". Potom treba dat najprv Ctrl+F10, az potom (Ctrl+F1). A bacha tiez na skratku Ctrl+F9! Ta sice robi to co ma v TP, ale zaroven zabije okno Dosboxu.
      • Re: DOSBOX klávesnica 19.11.2008 | 23:58
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        No ide to ako u debilov...kazda (specialne znaky) klavesa ma priradene cosi ine, takze treba v nastaveniach klavesnice manualne kazdu klavesu opravovat zvlast...super...

        (chcem len podotknut, ze pod starsimi ubuntu,xubuntu ani pclosom to islo bez problemu, len ta 8.A ma s tym problem)
        • Re: DOSBOX klávesnica RIEŠENIE 20.11.2008 | 00:16
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          Takže, čítanie šípok pod ubuntu 8.10 sa zariadí, ako som už spomínal vytvorením súboru .dosboxrc ktorý obsahuje
          [sdl]
          usescancodes=false 

          a čítanie číslic na almanumerickej časti + špeciálne znaky (na ľavo a pravo od písmen) sa vyrieší po ich úprave v mapper.txt (cez ctrl+F1). Pripájam môj upravený a už (snáď)plne funkčný mapper.txt (mám notebook, takže si nie som istý numerickou časťou klávesnice).

          Dúfam, že to niekomu pomohlo.
    • Re: DOSBOX klávesnica 06.12.2011 | 11:16
      kubo   Návštevník
      Zdravím, mám taký problém, že dosbox mi zabranil prístup ku trom klávesám a neviem ako to opraviť. Môžem ich stláčať ako chcem nič sa nezobrazí. Vie niekto poradiť???
      • Re: DOSBOX klávesnica 06.12.2011 | 12:43
        WlaSaTy   Návštevník
        Ahoj Kubo
        to zavisi od toho, ktore su to klaves. Mozno Ti odchytava terminal klavesu F10 a namiesto nej aktivuje menu co je normalne chovanie ale da sa prestavit.
        • Re: DOSBOX klávesnica 07.12.2011 | 12:52
          kubo   Návštevník
          Praveže keby bol problem len v F+é tak by to bolo fajn, mne totiž nefungujú práve tri konkrétne klávesy, rovnása, uvadzovky a zátvorka.