interface

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.11.2008 | 23:55
Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
caute chlapi, mame postaveny dhcp server na debiane a vznikol nam takyto problem. na server sa prihlasujem cez ssh a vzdy ked spravim nejaku zmenu a potrebujem restartnut sluzbu pomocou prikazu /etc/init.d/networking restart tam mi to zmrzne a musim to ist restartovat manualne neda sa uz na to potom vobec dostat. viete kde by mohol byt problem????? podotykam, ze sa jedna len o networking restart.

    • Re: interface 22.11.2008 | 01:17
      shade   Návštevník
      Networking sa vypne, padne spojenie na ssh a uz sa nespusti? Co tak skusit screen?
      • Re: interface 22.11.2008 | 01:54
        luzr   Návštevník
        Mna by skor zaujimalo co si mysli ze restartuje tym networkingom..
      • Re: interface 22.11.2008 | 15:24
        Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
        presne tak cele to stuhne a ked na to zapnem monitor a klavestnicu tak je to tiez tuhe a musim tvrdy reboot. Screen som skusal ale to iste....
        • Re: interface 22.11.2008 | 15:34
          Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
          no prave som zistil, ze mi lahne len interface eth0 z ostatnych eth2 sa na to dostanem
          • Re: interface 22.11.2008 | 15:57
            luzr   Návštevník
            Skus prosim napisat preco restartujes networking
            • Re: interface 22.11.2008 | 16:52
              Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
              No lebo z casu na cas robim zmeny v subore v /etc/network/interfaces a podla mna je potrebne tuto zmenu systemu oznamit, aby sa zmeny prejavili. A zaroven su od toho zavisle aj dalsie veci ako su npr. nastavenie vlanov a ich smerovanie. Pri niektorych sietovych nastaveniach je uz potrebny reboot celeho systemu inac sa dotycna zmena neprejavi, aspon si to myslim, ze to tak je ak nie tak ma pls oprav.


              • Re: interface 22.11.2008 | 17:15
                luzr   Návštevník
                Zmenu sietoveho nastavenia, ktore by na Linuxe vyzadovalo reboot celeho systemu naozaj nepoznam, tak skus byt prosim konkretnejsi. Ako uz bolo spomenute svojho problemu sa mozes zbavit pouzitim programu screen alebo jednorazovym restartovanim networkingu z cronu. Tiez by sa dalo restartovat iba rozhranie ktoreho sa tykaju zmeny pomocou ifup/ifdown skriptov ked mas nadviazane ssh spojenie na inom rozhrani. Pastni obsah /etc/network/interfaces a blizsie popis zmeny, ktore ta vedu k restartu networkingu nech mozeme podiskutovat o najvhodnejsom rieseni.
              • Re: interface 22.11.2008 | 17:18
                WlaSaTy   Návštevník
                :podla mna je potrebne tuto zmenu systemu oznamit
                nie, niej je to potrebne

                :aby sa zmeny prejavili.
                zmeny je mozne vykonat aj napriklad nastrojom ip alebo ifconfig

                :A zaroven su od toho zavisle aj dalsie veci ako su npr. nastavenie vlanov a ich smerovanie.
                detto

                vtip je v tom, ze vsetky zmeny je mozne vykonat aj rucne. konfigurak siete by mal ovsem korespondovat s skutocnostou tak aby system po starte mal vsetko korektne nastartovane. tvoj problem je ovsem ineho razu. restartujes sietovu sluzbu po zmene konfiguracie (co je rozumne) a na tom system vytuhne. skus to urobit lokalne cez klavesnicu a monitor a zapni si vypisovanie vsetkych hlasok na terminal.

                napriklad:
                sudo tail -f /var/log/messages &
                sudo /etc/init.d/net.eth0 restart #ci ako to restartujes

                a skontroluj si ovladac sietovky. niektore lacne sietovky blbli s nespravnym ovladacom.
                • Re: interface 22.11.2008 | 19:03
                  Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
                  no ako som uz popisoval torosku vysie problem sa prejavoval len ked som restaroval sluzbu cez rozhranie eth0 a cez eth2 restart prebehol bezproblemovo. Takze problem bol jednoznacne v sietovej karte respektivne v jeho ovladaci. Po update ovladaca restart sietovej sluzby na eth0 zbehne bezproblemovo. Dakujem za pomoc.