Image v Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.12.2008 | 15:19
Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
Zdravim vas...Moze mi tu niekto pls napisat ako sa do konzoly zapisuje pripajanie druhov image suborov ako su : NRG,MDF,BIN...Bin2Iso,NRG2Iso....Uz mam doinstalovane,len neviem sposob zapisu v konzole...Ako mount image.iso cesta kde -o loop...To je pre klasicke ISO...Ja potrebujem ostatne formaty...Viem ,ze sa to tam zapisuje s niecim ako napr. ISO6666...Ak mozte poradte...
    • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 15:25
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak bacha, linux pracuje s iso, co je standard

      nrg2iso urobi z nrg format iso, a to velmi jednoducho:

      nrg2iso subor.nrg
      • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 15:29
        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
        No...nasiel som ale zapis na NRG formou mount -o loop,offset=307200 image.nrg /wheretomount...
        • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 15:33
          Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
          Tak som teraz mimo...A ta tvoja forma bola mount nrg2iso image.nrg cesta...Tak tak mi to nezozralo...
          • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 17:15
            Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
            Takze formaty NRG,MDF,BIN treba naprv prkonvertovat na iso. Ako pises uz si si stiahol *2iso Napr.

            nrg2iso subor.nrg subor.iso

            mount -o loop -t iso9660 subor.iso /ceta/kam/chces/primountovat

            Pre ostatne fomaty pouzijes nieco2iso subor.nieco subor.iso.
            a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
          • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 17:17
            Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
            no mam pocit , ze si stana zle pochopil ... on ti napisal navod ako prekonvertovat nrg na iso cize z image.ngr ti spravi image.iso a to potom mountnes
            zrezo@jabbim.sk
            • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 18:06
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ano takto som to myslel

              inak formaty ako .nrg su podla mna uplne zbytocne. len skoda, ze to pretlaca plateny softver, ktory si nikto nekupuje (teda za svoj zivot som este legalne NERO nevidel. ak neratam nejake testovacie CD, z ktoreho sa samozrejme neinstalovalo)
              • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 19:09
                WlaSaTy   Návštevník
                :za svoj zivot som este legalne NERO nevidel
                ja ano, nejaku odlahcenu verziu zvykli pribalovat k niektorym vypalovackam. oem licencny kluc bolo mozne pouzit ako pre wir, tak aj na linuxe.

                ale tiez mam ten dojem ze obraz optickeho disku je vzdy format iso9660 alebo udf a tiez nechapem preco ludia pouzivaju software ktory dokaze zprznit dane data. al vzhladom na pravdepodobnost legality obsahu danych dat je mi to jedno.
                • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 19:56
                  Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                  jj...Dikes...Len vlastne okrem binka sa da vsetko mountnut aj priamo...Napr. MDF moutnem ako mount image.mdf /wheretomount -o loop=/dev/loop0 ...Len to binko zas len cez bchunk...Ale aj tak dik za radu...A podla mna su tiez formaty na nic...Stacilo by ISO...A inak...Mam zakupeneho NERA 7...
                • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 20:04
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  vsak aj ja som samozrejme videl ten pribaleny k instalackam - no este som nevidel aby ho niekto (okrem mna) niekedy instaloval
                  • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 20:21
                    Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                    Tak v Linuxe sa mi Nero nepaci...K3B je praktickejsie...A pod Windows je to zas jasna volba...A ked uz spominame ten windows...Tak moj nazor je taky,ze este Linuxu treba peknych par rokov na to,aby ho naozaj mohol konkurencne ohrozit...Aj ked ho nepouzivam,ale je lepsi...
                    • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 20:39
                      WlaSaTy   Návštevník
                      To hovorili aj o firefoxe a teraz uz musia rozdelovat statistiky na ff3 a ff2 aby nebola zjavna prevaha.
                      • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 21:38
                        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                        Hej...A co tak asi naj eso Windowsu?HRACSKA KOMUNITA...To myslim nie je vobec zanedbatelny pojem...A po dalsie PODPORA OVLADACOV...
                        • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 21:47
                          WlaSaTy   Návštevník
                          To myslis tych onanistov ktory desatrocia slintali nad hernymi konzolami a teraz ked dosiahnu aspon z dialky podobny vykon ako maju konzoly tak su the big kings? To ze ich pocitac je predrazeny, hlucny, zere tolko ako gamatky ich uz nezaujima.

                          Naozaj, taketo individua su nezanedbatelny pojem. Taky ludia by mali ist do muzea alebo k lekarovi na pozorovanie.

                          A podpora ovladacov? Pouzivaj certifikovany hardware a budes sa smiat. Rovnako ako ked citas tieto OT riadky.
                          • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 21:57
                            Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                            jj...Pravdupovediac si aj ja rad zahram dobru gamesu...A PC nemam nijak extremne vykonny,ale rad si do neho dokupim cosi nove...
                        • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 22:27
                          Avatar miso Gentoo   Používateľ
                          Tak co sa tika ovladacov tak LINUX podporuje viacej hardveru ako win a ak uz tak skus si kupit notas z vinshitom a potom tam skus dat win XP a LINUX som zvedavy na com skor rozbehas zariadenie :P
                          • Re: Image v Linuxe 03.12.2008 | 22:30
                            Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                            njn