Out of range

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.12.2008 | 13:17
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Po kupe noveho monitoru LG Flatron w1934s 19" wide s rozlisenim 1440x900 som skusal gentoo, ktore mi zakladne prostredie xorgu zobrazilo spravne, ale distribucia mi nevyhovovala,tak som ju vymenil. debian mi po nainstalovani nespusti Xserver kedze monitor hlasi uz spominane "Out of range \n 35.4 kHz / 79Hz" a pri teraz stiahnutej fedore 10 to robi taktiez. Som uz zufaly, neviem co mam robit a potrebujem pracovat. Kubuntu liveCD 8.04 tam slo ok, ale poskvrnit si hdd tou distribuciou nechcem. Dakujem za rady.
Btw. nasiel som si ze ten monitor ma na linuxe "excellent performance" a ziskal 5 bodov z 5tich..
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Out of range 05.12.2008 | 13:47
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      A ked si zmenil range v xorg.conf tak to neslo tiez?
      • Re: Out of range 05.12.2008 | 13:52
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Vsetko okrem gentoo, co som doteraz skusal mi v xorgu spravilo takuto srandu: ( for example )
        Section "Monitor"
        Identifier "configured monitor"
        endsection
        a to pri kazdej Section, tak mi povedze, ako tam mam zmenit range :) Instalujem gentoo spat, mam notas s ktorym mozem pracovat a na desktope sa mozem hrat s gentoo a ked bude spravne nastavene tak ho budem moct pouzivat na pracu. Zatial mi vsetko slo jedine na gentoo. Ozvem sa ako som dopadol s gentoo.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Out of range 05.12.2008 | 15:08
          Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
          Tak si ho zadefinuj sam predsa, ujo google vzdy poradi co tam ma byt.
          tu je priklad, myslim ze dalej to uz zvladnes aj sam ze jo :)

          Section "Monitor"
          DisplaySize 377 301
          HorizSync 30-96
          Identifier "Monitor[0]"
          ModelName "SUN 21 PREMIUM COLOR MONITOR"
          Option "DPMS"
          VendorName "SUN"
          VertRefresh 50-160
          UseModes "Modes[0]"
          EndSection