HW 3D akceleracia na virtualboxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2008 | 04:12
X0Fx   Návštevník
Zdravim vsetkych. Nedavno vysla nova verzia virtualboxu, ktora umoznuje experimentalne hardwarovo akcelerovat resp virtualizovat graficku kartu vo virtualnej masine. Teraz som na tom skusal CS 1.6 a musim povedat, ze to naozaj funguje. Predtym mi ponukal iba softwarove renderovanie ale teraz ide normalne cez opengl co je parada a chvalim za to tvorcov. Mam tam vsak jeden problem co sa ani tak netyka hw 3D akceleracie. Nefunguje mi tam poriadne mys resp neda sa s nou poriadne hybat. Toci sa iba okolo dvoch osi a viem, ze tento problem tam bol uz predtym. Nemate niekto nejaky napad.
Bol by som rad, keby niekto tu akceleraciu vyskusal. Co dokaze resp co na nej pustil ale kedze som ja na svojom archaickom stroji pustil CS 1.6 tak kto vie co by som na dnesnych delach. Kazdopadne ta akceleracia je iba experimentalna a treba ju explicitne zapnut. Pokial viem funguje iba pre windows xp a mozno aj na vistu (guest OS). Ked vyskusate dajte vediet. Bol by som rad, keby som mal pod mojim linuxom windows na, ktorom si zahram moju hru a pritom nemusel mat dualboot resp linux stale zapnuty ;)
    • Re: HW 3D akceleracia na virtualboxe 23.12.2008 | 20:09
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      to vyzera super, ja mam pod virtualboxom na xpcku iba veci ktore nepustim cez wine a nemaju alternativu (obsluzny software k tlakomeru na stahovanie udajov, soft pre skener kt v linuxe nie je podporovany) ale keby sa tam dali rozchodit 3d aplikacie aspon jednoduche bola by to bomba (ako google sketchup, ktory nastastie ide cez wine)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: HW 3D akceleracia na virtualboxe 24.12.2008 | 01:01
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      za predpokladu ze je to usb mys, neskusal si ju priamo zapichnut do virtual stroja?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom