multifunkcne zariadenie samsung scx-4200

Sekcia: Hardware a Drivery 20.12.2008 | 17:54
Marek   Návštevník
no, dnes som kupoval multifunkcne zariadenie samsung scx-4200, v predajni mi povedali ze pod linuxom to pojde, tak som ho pripojil k pc, no neviem ako ju mam spojajzdnit. xsane mi ho nenajde, a nefunguje mi ani tlac, ani scan, akurat kopirka, ale to ide aj bez pc.... tak som podla toho co som tu cital siel na stranky samsungu, stiahol som ovladac, ten je formatu .tar.gz no neviem to nainstalovat, mi vypisuje dajaku chybu..... poradte prosim
    • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 20.12.2008 | 18:04
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      treba tu dajaku chybu spresnit lebo inac ti nikto nepomoze, a ked ten .tar.gz rozbalis pravdepodobne tam bude readme alebo daco podobne to si precitaj a postupuj podla navodu ked nepojde skopiruj chybovy vypis z konzoly sem
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 20.12.2008 | 18:43
        Marek   Návštevník
        no, aj ked chcem otvorit ten subor .tar.gz , tak vtedy mi tam napise: An error occurred while loading the archive.

        gzip: stdin: decompression OK, trailing garbage ignored
        tar: Child returned status 2
        tar: Error exit delayed from previous errors


        to mi napise ked to dam otvorit cez spravca balikov, a ked to dam cez extract here (pravym klikom na ikonu) tak sa mi vytvoria prazdne priecinky, nic sa v nich nenachadza


        a k tej tlaciarni tam bolo instalacne cd, a tam na tom cd boli aj priecinky pre linux, a v priecinku s mojou tlaciarnou je nejaky subor scx4200.ss a ma to ikonu ako archiv, to mam s nim nieco spravit????
    • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 20.12.2008 | 19:15
      Marek   Návštevník
      http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=http://ubuntuforums.org/showthread.php%3Ft%3D245545&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dsamsung%2Bscx%2B4200%2Bna%2Bubuntu%26hl%3Dsk%26sa%3DG

      nieco som nasiel tam, ale velmi tomu nerozumiem, som este len zaciatocnik

      skusal som davat prikazy
      sudo apt-get install libstdc + +2.10-glibc2, 2
      sudo apt-get install libsane-dev sane sane-utils sudo apt-get install libsane-dev sane sane-utils

      no pri tom prvom sa ukazalo: : Balík libstdc++2.10-glibc2.2 sa nedá nájsť
      tak som dal to druhe, a tam mi zacalo daco stahovat...
      • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 20.12.2008 | 20:05
        Marek   Návštevník
        no, takze, nepomohlo ani tamto, ale teraz ked uz nieco dam tlacit, ta mi vyjde papier, a na nom je:

        INTERNAL ERROR - pub

        POSITION : 0x35dee (220654)

        SYSTEM : H6FW/os_hook

        LINE : 1701

        VERSION : QPDL 1.40 11-14-2005
    • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 20.12.2008 | 20:35
      Marek   Návštevník
      vzdavam to... potom na tej diskusii sa pise, ze na ubuntu 8.04 to nie je podporovane, teda presnejsie na tej verzii hardy heron, a to mam ja.... takze tusim mi fakt zostava len windows...... tak ci tak som mal s ubuntu dost problemov, alebo je nejaka ina distribucia, lepsia??? lebo mne tam najviac prekaza: nefunkcny flash, a potom napr. pridavanie fotoalbumov na azete, mal som 2 firefoxy, jeden normalny, druhy cez wine, na jednom slo flash, na druhom nie, ale ani na jednom nechcelo pridavat videa, ani fotky, tak som si stiahol netscape... a strasne vela inych veci, napr. icq, skype, bluetooth blblo, webka nesla, monitor strajkoval..... jedine vyhody: zdarma a menenie prostredia......
      dualboot podla mna nema zmysel
    • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 20.12.2008 | 22:31
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      ja som ju mal a tlac slapala, tu som spojazdnil tusim pomocou foomatic
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
      • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 21.12.2008 | 09:19
        Marek   Návštevník
        a ako si mam ten foomatic pridat??? nechce mi to nainstalovat...
        idem na to cez pridat/odstranit a tam dam ten foomatic. vsetko potvrdim, ukaze okno stahovania, no nic nestahuje.
        mam si pridat medzi software sources ine zdroje??? skusal som zdroje zo stranky wiki.ubuntu.cz, no nepomohlo...
        stale vypisuje ze sa neda pripojit k dajakemu serveru....
        • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 21.12.2008 | 10:05
          Marek   Návštevník
          dobre, no... to foomatic som nejakym sposobom nainstaloval, no spustit to nejde, a teraz mi uz nevytlaci ani len to chybne hlasenie, len sa zacne tlaciaren zahrievat, a ani len nevyjde... a na displeji mi pise: cekajici tisk PC...... uz asi 10 minut...... este sa skusim opytat kamosa, no ked ani on nebude vediet tak to vzdavam
    • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 21.12.2008 | 15:19
      dusan   Návštevník
      Čo s tým preboha robíš človeče.

      Tu je návod: (dúfam že my prepáčia na openprinter ale tento človek asi nevie čítať)

      Don't use the driver software provided on the driver CD : it is obsolete and will mess everything up. Go on samsung website directly to get lates version

      Download and install the latest original driver from Samsung, cause you'll need the filters and PPD file for CUPS to get this printer to work. The driver itself won't work for you in most of distros, so you'd better configure your printer with CUPS web interface (http://localhost:631)

      The scx4200.ppd from driver installation files must be placed in /usr/share/ppd to let CUPS find it

      You can Scan with no problems with the samsung control panel (but it sets (or it used to) the suid bit on xsane, that's pretty bad)

      Scanner configuration seems ok (some people say thet scanning is OK only for root - don't believe them, don't tell'em anything, just smile and add your user to "lp" group ;) )

      P.S. Some people (in Ubuntu forums) report that interpreter in driver installation script (install.sh) should be changed to "/bin/bash" from "/bin/sh" to get all installation "bash-only" tricks well done (of course, this doesn't bother you if your /bin/sh symlink already points to bash :) )

      Alebo použi splix2 driver (asi je len pre tlačenie)

      pozri tu- http://www.openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Samsung-SCX-4200
      • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 21.12.2008 | 17:13
        petertomasy   Návštevník
        Ja som len tak zo zvedavosti stiahol ten driver zo stranok samsungu a postupoval podla ich navodu :
        1. Make sure that you connect your machine to your computer. 
        Turn both the computer and the machine on. 
        
        2. When the Administrator Login window appears, type in root in the Login field 
        and enter the system password. 
        
        3. Download and extract the driver 
        [root@localhost root]#tar xzf [Downloaded File Name(XXXX.tar.gz)] 
        
        4. The driver will be extracted as ''cdroot'' folder in current path. 
        
        5. Execute installation program. 
        [root@localhost root]#./cdroot/autorun 
        
        6. When the welcome screen appears, click ''Next'' and proceed installation. 
        
        [Ubuntu OS Installation]
        1. Download and extract the driver 
        2. Open ''Root Terminal'' 
        3. Execute installation program. 
        $ sudo cdroot/autorun
        4. After intall, PPD path is set again.
        $ sudo ln -s /usr/share/cups/model/samsung /usr/share/ppd/custom/samsung
        5. Execute Configurator, and Add your printer model name by Add Printer.
        a naistalovane bez jedineho problemu .Instalacia je robena cez GUI , takze Windowsak by to mal asi zvladnuť. Takže asi tak, možno chyba medzi stoličkou a pc...



      • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 23.12.2008 | 12:44
        Marek   Návštevník
        no, ludia, tlac funguje, rozbehol som to cez ten driver zo stranky samsungu, ibaze problem bol v tom, ze ten driver mi nechcelo otvorit, jeden mudry clovek mi poradil (nie z tohto fora) ze si musim stiahnut program ktory mi rozbali ten subor .tar.gz, tak som si stiahol KArchiver, a s tym som to otvoril... no a potom som to nainstaloval a slo to, no ale teraz neviem nastartovat scanner, a tomu cloveku sa to tiez nepodarilo, tak neviem co mam robit.... ked som predtym xsane otvoril, tak mi vyskocilo okno, ze hladaju sa zariadenia, a potom okno ze ziadne neboli najdene, ibaze teraz mi len vyskoci okno ze sa hladaju zariadenia a hned zmize, takze bud nejaky iny program, alebo neviem................. keby potom niekto v buducnosti potreboval pomoct, tak kontakt na ma_ro@azet.sk, pretoze vacsina ludi sa tu hra na profikov, no nepovedia presne co treba robit, a potom tu vypisuju ze je problem medzi stolickou a PC, mozno je to pravda, ale na opacnej strane.......
        • Re: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 23.12.2008 | 17:14
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no prpblem bol ocividne medzi stolickou a pc a malokoho napadne ze ked chces otvarat archiv nemas program na otvaranie archivov (rovnako ako vo wine neotvoris .rar bez winraru alebo podobneho aj v linuxe potrebujes program aj ked vacsina distier ho ma preinstalovany a na balik staci kliknut pravym a dat rozbalit sem)


          k tomu skeneru, aj xsane potrebuje driver pohladaj na googli kam ho mas pridat bude treba niekam skopirovat subor (pravdepodobne .inf alebo tak) a v nejakom konfiguraku odkazat xsane na ten driver,robil som to tak kamaratovi, mne moj sa skener podarilo rozchodit pomocou kooka (alebo tak nejak sa to vola) xsane dodnes nefunguje

          skus aj ine programy na skenovanie (neporadim ake viac ako som napisal nepoznam)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 09.06.2015 | 20:54
      Avatar Tomáš Škrovánek   Návštevník

      Dlho používam tlačiareň SCX-4200. Prestala podávať papier. Môže mi niekto poradiť.

      • RE: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 09.06.2015 | 23:48
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        budes tam mat odtrhnuty taky plast jeden. najdi si servis nejaky v tvojom meste a spravia ti to.

      • RE: multifunkcne zariadenie samsung scx-4200 10.06.2015 | 06:56
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Čo si si nespravil vlastné vlákno na fóre?

        Dôvodov na opravu môže byť viacero, napr. ožvýkané ozubené kolieska, bez rozobratia nezistíš nič.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org