OpenArena

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.12.2008 | 03:49
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Veľmi som sa potešil, keď som našiel túto hru, pretože v Linuxe len ťažko rozbehám Quake III Arena. Mám neskutočne rád túto hru. Nemáte niekto skúsenosti so spúšťaním tejto hry v Ubuntu 8.10


Vždy, keď ju spustím, tak ide pár sekúnd v pohode a potom zblbne grafika, nevidím nič, len čierny obraz a sem-tam nejaké to tlačidlo back alebo accept :-(


Prosím napíšte, či netreba niečo nejako extra nastaviť, aby to šlo. Ďakujem


PS: Ešte sa chcem spýtať, či sa pomocou OpenArena môžem pripojiť k Q3A serverom?
    • Re: OpenArena 22.12.2008 | 12:31
      po   Návštevník
      Ohladom OpenAreny nepomozem, ale rozbehat Quake III Arena by nemal byt problem. V 2005 boli vydane zdrojove kody q3 pod gpl, existuje projekt ioquake3, ktory sa o tento engine "stara" - aj oa je postavena na tomto ioquake3 engine. Ak mas q3 rad, tak urcite mas aj cd tejto hry... Potom ti staci iirc ist na stranku ioquake3.org stiahnut engine pre linux, dat do cd-romky q3 cd a spustit .run subor :) (kedze q3 zdrojovy kod je sice free, ale artwork okolo nie je, tento sa skopiruje z cd q3)
      • Re: OpenArena 22.12.2008 | 14:28
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Loki installers. Rozbehat Quake 3 je fakt malina.
        sudo apt-get remove windows
        • Re: OpenArena 22.12.2008 | 17:23
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Chcel by som sa k tej stranke nieco spytat, alebo skor k Unreal Tournamentu 2004. Ja som od tadeto stiahol ten prvy Megapack stym ze som si myslel ze je to ta hra, ale ono mi to vypisuje ze najskor musim mat nainstalovanu tu hru.

          Tak sa chcem spytat ci je na tej stranke cela ta hra na stiahnutie alebo su to len updaty ???
          Slackware
          • Re: OpenArena 22.12.2008 | 19:06
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            To je iba instalator. Pre hranie potrebujes mat aj samotnu hru.
            sudo apt-get remove windows
            • Re: OpenArena 22.12.2008 | 19:18
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              no ved to sa pytam, ci sa ztej stranky da stiahnut aj samotna hra, alebo nie. A ked ano ktory link to je ...
              Naco su tie instalatory vlastne ?
              Slackware
              • Re: OpenArena 22.12.2008 | 19:26
                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                Hru odtial nestiahnes, to by bolo nelegalne. Tie instalatory su na instalaciu hry, no na to, aby hra fungovala potrebujes aj subori z CD s hrou. Napr loki installer pre Quake III nainstaluje hru na disk, no z CD je potrebne nakopcit do adresara Base subor pok0.pak.
                sudo apt-get remove windows
    • Re: OpenArena 22.12.2008 | 22:49
      WlaSaTy   Návštevník
      Q3A ma nativny port nielen pre Linux ktory nie je naozaj problem rozbehat a nestretol som sa s tym ze by sa na nom prejavovala tato chyba.

      Open Arena rovnako ako aj ine plne hry pouzivajuce engine Q3 nepouzivaju originalne objeky z Q3 a tak logicky nedokazu pouzit servre Q3A ale pouzivaju svoje vlasne. Tie povodne objekty od ID Software pre Quake su stale za peniaze, myslim ze este nezamenili ani stary doom za abbadonware a stale za to chcu nejakych par penazi.

      PS.: World Of Padman, Alien Arena, Warsow, Urban Terror, ... Neodporucam Paintball (Q2, porusuju GPL). Asi by som si mal uz konecne spravit upgrade HDD.
    • Re: OpenArena 23.12.2008 | 09:03
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Quake 3 chodi pod linuxom bez problemov. Osobne mam pod linuxom plne funkcny Quake 4 a aj Enemy Territory Quake Wars.
    • Re: OpenArena 23.12.2008 | 12:10
      Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
      skus vypnut compiz ten robil aj mne takyto problem
      kazdu xvilu dobry napad :-)
      • Re: OpenArena 23.12.2008 | 16:00
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        dik, to vypnutie compiz pomohlo :-)
        Keď budem mať viac času, tak sa pohrám s tým Q3A :-)