mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.12.2008 | 21:47
Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
Ked spustim xterm takto:

xterm -fa terminus -e mc

Tak adresare su tucnym pismom a subory tenkym pismom. To iste by som chcel dosiahnut pomocou rxvt-unicode:

urxvt -fn 'xft:Terminus' -e mc

googlil som ale nic som nenasiel, alebo len niekoho s tym istym problemom ale bez riesenia. Neviete niekto ako to vyriesit?
    • Re: mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory 22.12.2008 | 23:37
      WlaSaTy   Návštevník
      Ty, prosim ta, ako sa lisia parametre fn a fb vo viste?
      • Re: mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory 23.12.2008 | 00:20
        Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
        Viem na co narazas ale tym to nie je:

        If Xft/freetype2 is implemented correctly (and it should be), you do not need a different bold font, as freetype will be doing the transformations internally...

        Samozrejme som skusal aj:

        urxvt -fn "xft:terminus" -fb "xft:arial" -e mc

        Bez uspechu. Tyka sa to len mc, v `ls` sa adresare normalne tucnym zobrazuju a subory normalnym. Je to vyslovene len kombinacia urxvt a mc.

        `ls` funguje aj bez uvedenia -fb tak ze adresare su tucne a subory tenke, nie vsak s mc. V xterme to ale ide takze zase je to specialita urxvt.
        • Re: mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory 23.12.2008 | 00:36
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          $ urxvt -fn "9x15,xft:Bitstream Vera Sans Mono"
          v urxvt:
          $ TERM=xterm mc

          a mne to ide :), mozno ti tato info nejak pomoze

          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory 23.12.2008 | 00:45
            Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
            Vdaka, to pomohlo, urxvt sa standardne identifikuje ako "rxvt-unicode" na co mc zareaguje tak ze niektore "pokrocile featury" vypne lebo si mysli ze ich podporuje len xterm, ma to byt takto:

            urxvt -fn "xft:terminus" -tn xterm -e mc
        • Re: mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory 23.12.2008 | 00:57
          WlaSaTy   Návštevník
          jaj, to moze byt aj tym ze mc nepozna hodnotu premennej TERM ktoru asi znasilnuje urxvt, prestav mu ju parametricky na xterm. potom by to malo ist.

          teda aspon myslim, ja na unicode nepouzivam urxvt ale gnome-terminal, popripade na rychlo uxterm ak chcem ine pozadie.

          PS.: terinfo a termpcap nebudu nikdy kompletne, aspon pokial si budu terminaly pridavat vlastne zbytocne vymozenosti.
          • Re: mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory 23.12.2008 | 00:58
            WlaSaTy   Návštevník
            neskoro :-(
    • Re: mc + urxvt - tucne pismo pre adresare, normalne pre subory 23.12.2008 | 17:58
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      shit, tak prave som zistil ze -tn xterm sposobi to, ze v subsheli mc prestane fungovat ctrl+sipky, home, end - co s tym?