wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.12.2008 | 15:33
norbert.m   Návštevník
poradí mi niekto neajký program do Kubuntu 8.10 na vytvorenie wifi signálu z pc... aby mi pc služilo ako router.
moc dík
    • Re: wifi 25.12.2008 | 15:44
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      toto by zaujimalo ja mna, sice pouzivam gnome ale to je jedno, ked v network managerovi dam vytvorit novu bezdrotovu siet tak ju ziadne komp nevioe najst a ten na ktorom som to vytvoril sa skusa na nu pripojit
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: wifi 25.12.2008 | 15:56
        norbert.m   Návštevník
        ja to potrebujem hlavne pre moju n95 8Gb telfon mi to vie vytvoriť v phode je na to program JoikuSpot...
        • Re: wifi 25.12.2008 | 17:16
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no ja by som to potreboval pre spojenie dvoch pc cez wifi siet, k windows sieti sa pripojit viem ale v linuxe neviem vytvorit wifi siet na ktoru by sa ktokolvek pripojil
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: wifi 25.12.2008 | 17:27
            WlaSaTy   Návštevník
            Spojenie dvoch strojov cez WiFi je najjednoduchsie cez Ad-Hoc, to by sa malo dat aj naklikat. Len to chce zmenit Mode z Infrastructure na Ad-Hoc.

            Ohladne vytvorenia kompletneho pristupneho bodu je situacia zlozitejsia. Bud clovek pouzije specializovanu distribuciu ktora degraduje PC na WiFi router (zeruci viac jak 10x elektriky oproti krabicke) alebo si nahodi tych par veci aj sam. Navodov je kooooopec, a niektore aj z dielne velkej modrej. Problem je len v tom, ze kolko chce clovek do toho investovat a co od toho ocakava. Uz len pre to, ze niektore lacnejsie karty odmietaju fungovat ako AP a niektore zas vyzaduju specialny firmware.
            • Re: wifi 25.12.2008 | 21:57
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              no ved o to mi ide ze naklikat sa to neda, ad-hoc mam nastavene, adresy manualne (v XPcku to viem spravit naistotu) ale ked takto vytvorim siet v linuxe (ubuntu) XP ani nic ine(dalsie buntu, nokia e51) ju nenajde, ked spravim siet z XPcka a pripojim obe buntu tak to ide, ja som spokojny lebo potom to ide aj bez toho XP ale zacat siet musim vzdy s nim ale bez XPcka by som bol nahraty

              a vyuzitei by bolo nasledovne, v skole mame wifi ktore nedosahuje k vsetkym ucebniam a ked sa mojou notebookovou wifi napojim na pristupovy bod dalsou wifinou mozem zdielat internet dalej (rozsirit dosah) aj ked rychlost a odozva su dost na shit

              s XPmi to ide (teda kamarat to urobil) ale ja to nemozem spravit lebo na notase nemam XP
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: wifi 26.12.2008 | 15:07
                WlaSaTy   Návštevník
                Hmmmm, opisujes to ako keby si mal v Linuxe okresany firmware pre nejaku (no comment) WiFi kartu s blbymi ovladacmi. Asi si kupim orinoco.