Zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.01.2009 | 10:36
Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
Neide mi zvuk. Doteraz mi šiel, ak spustím hociaký prog. na prehrávanie hudby ( totem, amarok,) mi neide zvuk, jedine mi ide vo VLC a MPlayer. A ked spustím hudbu (totem, amarok) tak mi vypíše: Failed to connect stream: Invalid argument Neviem si s tím rady.
Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
    • Re: Zvuk 04.01.2009 | 16:48
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      napis co si skusal aby sme ti neradili to co ti nefunguje

      systemove zvuky idu (pri zapnuti,vypnuti,...) mas vsetky volby v nastaveniach zvuku nastavene na ALSA (ak hej skus ine nastavenie sposobom pokus omyl)??

      este skus nastavit zvuk v danych aplikaciach (na alsa alebo ine alebo zdvihnut hlasitost)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Zvuk 04.01.2009 | 17:14
        Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
        Ide: VLC, Mplayer
        Neide (zvuk), ide (video): Totem
        Neide (zvuk): Amarok

        V Totem som nenašiel nič také dke by som vedel nastavit Alsa.

        P.S: Hlasitost mam zdvihnutu to som kukla hned na zaciatku :)
        Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
    • Re: Zvuk 04.01.2009 | 16:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      co takto nastavit cely zvuk na alsa?
      • Re: Zvuk 04.01.2009 | 17:14
        Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
        a to ako mam spravit?
        Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
        • Re: Zvuk 04.01.2009 | 17:24
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          otvoris nastavenie zvuku a nastavis vsetko na alsa
          • Re: Zvuk 04.01.2009 | 17:38
            Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
            Super pomohlo to nastavil som a uz mi ide Totom. Ale este amarok mi vzdy neide uz som dal aj restart ci by to nepomohlo no nie. Myslim si ze preto neide lebo co som nastavoval to bolo pre gnome a Amarok je KDE (na kde nie su také nastavenie, ale Kde nemam nainstalovane...)
            Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
            • Re: Zvuk 04.01.2009 | 18:01
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              skor si otvor amarok a hladaj v nastaveniach (nejakych advanced asi - ja amarok nepoznam) a tam najdi zvukovy server alebo daco podobne a zmen to tiez na alsa

              viac poradit neviem amarok aj tak nepouzivam
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Zvuk 04.01.2009 | 18:06
                Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
                Ok pomohlo to. Prestavil som na alsa takze uz ide aj Amarok. Dakujem
                Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
                • Re: Zvuk 04.01.2009 | 18:07
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  rado sa stalo (snad hovorim za vsetkych)
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: Zvuk 04.01.2009 | 18:33
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    aaaaano :)

                    a len tak btw, kto hlada dobry prehravac do gnome, odporucam banshee. vyborna vec, podla mojho sukromneho nazoru porovnatelna s amarokom
                    • Re: Zvuk 04.01.2009 | 20:22
                      Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
                      Fíha naozaj super mne sa to páči lepsie ako amarok. A ani to nie bohvieako zname . Odporúčan každému :)
                      Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
                      • Re: Zvuk 05.01.2009 | 00:04
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        no tak niektore distribucie ho maju ako hlavny prehravac. dnes je vela dobrych prehravacov, takze si moze kazdy vybrat.
                    • Re: Zvuk 04.01.2009 | 21:03
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      banshee je super ale zda sa mi ze nepodporuje uplne systemove skratky v gnome preto pouzivam EXILE (jednoduchy a fubkcny)
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • Re: Zvuk 05.01.2009 | 15:28
                        Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
                        Ja nepouzivam skratky takze to je mi jedno. Ale to sa mi v tom páci najviac ze su tam tie statistiky o pesnicka albumoch .....
                        Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
                        • Re: Zvuk 05.01.2009 | 22:01
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                          ja potrebujem ti skratky lebo mam bezdrotovu klavesnicu s multimedialnimi klavesami a najjednoduchsie je ich nastavit v gnome-skratkach a potom idu (tada niekde)

                          a ja potrbujem len pridat peisne do playlistu, a mat moznost pustit paznut a prepnut piesen aj pocas inej prace (na pc aj mimo neho)

                          a kazdy prehravac ma svoje plusy a minusy a je velmi dobre ze kazdy si moze vybrat

                          jeden cas vramci zjednocovania (aby som nemal mnozstvo programov) som pouzival kaffeine na prehravanie vsetkeho (hudba,filmy,dvd)
                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment