Chyba počas aktualizácie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.01.2009 | 12:21
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Ahojte počas aktualizácie mi vyhodilo chybové hlásenie, ktorému nerozumiem. Tieto isté aktualizácie som robil aj na PC a tam k žiadnym problémom nedošlo.
Pri inštalovaní aktualizácií vyhodilo toto:
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.

a v terminále potom toto:
peto@peto-laptop:~$ sudo dpkg --configure -a
[sudo] password for peto:
dpkg: chyba syntaktickej analýzy, v súbore „/var/lib/dpkg/updates/0167“ neďaleko riadka 1:
nový riadok v poli „#padding“

Stakýmto problémom som sa ešte nestretol, tak prosím poraďte čo s tým.
Ak bude treba môžem hodiť výpis čo sa nepodarilo nainštalovať.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 14:07
      Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
      no asi by si mohol povedat aky OS a aka aktualizacia
      - peace, not war -
      • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 14:17
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Distribúciu mám vypísanú pod nikom, ale inak je to Ubuntu ultimate edition 2.0 Gamers - odvodené z Ubuntu 8.10

        Aktualizácií bolo veľa mimo iného OOo 3.0, adobe flash player a java

        Mám však skôr pocit, že sa niečo po toto... pri nainštalovaní niečoho, lebo teraz mi nefunguje viac vecí

        napr. aj gksu nautilus po zadaní hesla skončí s chybou.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 14:40
          Avatar xapoh Mint  Používateľ
          Je to na 99% ta Java mne to spravilo uz ties asi 3x preto kazdemu komu odporucam linux odporucim ties aj aktualizaciu a instalovanie cez ubuntu tweak, cez ktory sa mi to este nestalo. Popdavde povedane netusim uz co som tam robil ale mari sa mi ze nieco so synapticom. Skus ci tam nemas tu javu nejako nainstalovanu alebo nieco take. Druha moznost (pravdepodobnejsia) je ze sa do synapticu a k podobnym aplikaciam vobec nedostanes... tak potom to treba uz len cez konzolu dorobit... skus zadat prikaz na odinstalovanie javy. Jedine co viem ze to ide spravit a ked to spravila taka lamka ako som ja tak to z vladne kazdy :)
    • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 14:37
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      a je tam ten subor 0167? ak ano, tak si ho odzalohuj, zmaz a skus znova.
      • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 15:10
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Ďakujem pekne. Ten súbor môžem tiež zmazať len cez konzolu, ale to som ešte nerobil tak neviem ako.
        Je pravda že do synapticu sa nedostanem môžeš poradiť ako odinštalujem tú javu cez terminál a trochu podrobnejšie ako ju mám potom nainštalovať?
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 15:31
          Avatar xapoh Mint  Používateľ
          No nevjem je to len tip... mozno to nepojde odinstalovat... ale mozes skusit :) sudo apt-get remove java .
          Cim som si isty je instalacia :)
          Pridaj si zdoj deb http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ubuntu intrepid main a potom uz len prikazy sudo apt-get update
          sudo apt-get install ubuntu-tweak
      • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 15:29
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        no tak aj apt-get aj dpkg vždy končia chybou.
        Takže asi zostane len možnosť všetko preinštalovať.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 15:33
          Avatar xapoh Mint  Používateľ
          No neskoro...nevadi... v kazdom pripade ak sa stym nechces hrat tak toto je najrychlejsie... ale potom by soom podporucil instalovat to cez ten tweak cez to mi to este ani raz nespadlo...
          • Re: Chyba počas aktualizácie 05.01.2009 | 16:28
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            Ok aj tak dikes. :D
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Chyba počas aktualizácie 07.01.2009 | 08:35
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Tak nakoniec bol problém v tom, že už nebolo dostatok miesta na systémovom disku.
      Pre tých čo si budú inštalovať Ubuntu Ultimate edition mám radu 10GB priestoru je málo ak nechcete mať neskôr problémy. Prípadne hneď po nainštalovaní odinštalujte soft ktorý zaručene potrebovať nebudete.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512