mandriva

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2009 | 14:45
kyze sliz   Návštevník
snazim sa nainstalovat vlc ale vobec to nejde, chyba nieco ale neviem co. ako nainstalujem? su nejake repozitare a ak ano tak ako ich pridam a ako potom nainstalujem?

N O V A C I K
    • Re: mandriva 17.01.2009 | 15:15
      Martin   Návštevník
      Nepíšeš, akú verziu máš - či 2008 alebo 2009.
      Ak máš 2008 alebo 2008.1, tak si nájdi stránku mandrivalinux.ic.cz, tam si nájdi programček Urpmi Internet Automatic, klikni naň, nainštaluj si ho a potom ho cez Menu > Systém spusti. Či to platí aj pre 2009, to neviem, lebo ju nemám.
      Alebo spusti Kontrolné centrum (Nastaviť váš počítač), tam hneď hore máš Správu softvéru, tam klikni na "Configure media sources for install and update" a pridáš si zdroje, najlepšie francúzske, slovenské, české, nemecké.
      • Re: mandriva 17.01.2009 | 17:15
        ello   Návštevník
        zdroje chod na zdroje vyber akú máš verziu Mandrivy, a dopln zdroje podľa inštrukcii zo stránky, vpravo hore je možnosť prepnúť do cz.
        Cez mcc, ak pridávaš tak nemusíš pridať všetky, ktoré tam sú uvedené.
        • Re: mandriva 17.01.2009 | 17:49
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          presne tak.. s PLF by malo ist vlc bez problemov.
          • Re: mandriva 17.01.2009 | 18:33
            durkovicovic   Návštevník
            vlc ide bez problemov mam mandrivu uz nejaku dobu a nemam problem...dufam ze sa nesnazis nainstalovat exe subor ;) otvor si mandriva control center, instalacia balikov , napis vlc, zaskrtni ho, pravdepodobne bude chciet instalovat este rozne ine komponenty. klikni na ano, ok... alebo co ti to okno vyhodi a potvrd instalaciu a uz instalujes ;)
    • Re: mandriva 19.01.2009 | 13:03
      kyze sliz   Návštevník
      super ale ete mam dalsi problem na usb key mam virus podla kamarata v autorun.inf ale ja som ho tam nedaval naco by som to aj robil. problem ale je aj taky ze ked si da kamarat svoj key do mojho pc tak ho tam dostane poradte ako to zakazat a kde to vypnut dakujem. mam aj windows aj mandriva
      • USB kluc 19.01.2009 | 15:26
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Jednoducho tak, že v Linuxe-Madriva si súbory ktoré chceš z toho zavíreneho USB klúča zachovať prekopíruješ niekde na svoj linux, v linuxe PREFORMÁTUJEŠ USB klúč a súbory vrátš naspäť....
        :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."