Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.01.2009 | 03:37
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Mám taký malý problém. Mám v Ubuntu nainštalovaný klasický Bluetooth manager, ale v ňom sa nijako softvérovo nedá bluetooth vypnúť. Nepoznáte niekto nejaký program, cez ktorý sa to dá? Dá sa to jedine tak, že to vypnem "tlačidlom" na boku notebooku, ale to automaticky vypne všetky wireless, čiže aj wifi. Potreboval by som to hlavne kvôli šetreniu batérie. Neviem koľko taký bluetooth žerie batérie, ale keďže je stále alive a snaží sa nadviazať spojenie s okolitými zariadeniami, tak zožerie asi dosť ... Vopred vďaka za odpovede :-)
    • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 10:25
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      v menu Administration - > Services mozes vypnut danu sluzbu
      • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 14:23
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        Pokiaľ sa nemýlim, tak týmto postupom vypnem len službu, ktorá bluetooth spravuje, ale nevypnem bluetooth...
    • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 11:46
      ujo   Návštevník
      hciconfig hci0 down
      • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 12:13
        marcel.h   Návštevník
        alebo si dopln program "ubuntu-tweak" (verzia 0.4.4) mas tam moznosti z rozneho hladiska, vies si aj zmenit programy ktore chces aby sa ti spustali pri starte. Chvalim ten program. Po nainstalovani ho najdes v "Aplications --> System tools"
        • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 12:20
          marcel.h   Návštevník
          najdeš ho ja tu

          http://ubuntu-tweak.googlecode.com/files/ubuntu-tweak_0.4.4-1%7Eintrepid1_all.deb
          • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 14:53
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            Neviem, všetko čo malo v názve slovo bluetooth a spúšťa sa pri spustení som vypol, resetol som notebook a jediná zmena je, že nevidím službu, ktorou sa bluetooth ovláda, ale dióda pri spínači bluetooth stále svieti. Ak vypnem spínač, tak mi vypne aj wifi (mám jeden spínač pre všetko)...
            • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 15:04
              WlaSaTy   Návštevník
              Ty mas osve svetlusku pre bluetooth a pre wifi? Tak si potom odcitaj ovladac pomocou rmmod.

              PS Potom povedz kolko elektriky si usetril oproti napriklad o 5 centimetrov posunutemu notebooku ktory je pripojeny na WiFi router v tej istej miestnosti.
      • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 14:57
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        Skúšal som aj:

        sudo hciconfig hci0 down

        Neviem akú zmenu som vykonal, ale dióda bluetoothu (spínač) stále svieti... BTW: Ako to potom cez terminál znova zapnem, ak budem chcieť spustiť bluetooth?
        • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 15:16
          ujo   Návštevník
          hciconfig hci0 up
          znova atkivujes zariadenie, dioda sice svietit bude, to je otazka napajania, ale zariadenie neprima ani neodosiela, teda pokial ti ide o toto
          • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 16:09
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            Presne o to mi išlo, dik :-)
    • Re: Softvérové vypnutie bluetooth v Ubuntu? 18.01.2009 | 15:03
      Avatar Jozef ubuntu 8.10 Intrepid  Používateľ
      Dá sa to spraviť tak, že bluetooth pridáš na tzv. blacklist - to je zoznam komponentov, ktoré sa pri štarte nezapínajú, viac info si skús vygoogliť, len rovno hovorím, môže s tým byť problém, lebo niektorý ľudia potom vraveli, že im linux zostal na nejakom načítavaní a nemohli sa dostať do systému...