vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.01.2009 | 16:12
Avatar dusan3838 Slackware  Používateľ
Dobry den,
rozhodol som sa nainstalovat na notebook s 30 MB RAM a 3GB HDD naistalovat Slackware 12.2.
Potreboval by som poradit, aky softver by sa tam hodil, aby to ako tak islo. Myslim tym jeden webovy prehladavac, nejaky jednotuchsi textovy editor a suborovy manazer, vsetko ako tak v grafickom rezime.
Taktiez by som potreboval poradit, co sa tyka balickov pre siet. Ktore su z nich nevyhutne?
Dakujem za odpoved.
    • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 16:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      zalezi na tom aky graficky rezim si si vybral.

      ako multimedialny prehravac je fajn napriklad mplayer ci vlc, no neviem ci je to moc vhodne na starsie PC. napada ma napriklad xfmedia ci audacious. to uz poradia skusenejsi.

      ako spravcu suborov MC, mozno, opakujem mozno, nieco typu tux commander, thunar ci rox

      ak potrebujes pokrocily textovy editor, tu je asi jedinou volbou abiword. teda este je tu ted a tak podobne. podla toho, co chces na tom NB robit
      • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 16:29
        Avatar dusan3838 Slackware  Používateľ
        Planujem snad len internet, nejaku tu hudbu a graficke rozhranie TWM, skusim ako na tom bude aj KDE2.
        • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 16:35
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          KDE2? to naco nieco take stare???

          ti nie je dobry napad. ked uz nieco viac advanced tak mozno XFCE, no to tam velmi dobre nepojde
        • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 20:50
          Lotar   Návštevník
          Ak ti nepojde dobre ten Slackware tak skus tam dat Damn Small Linux. Ten je na take stare stroje priam stvoreny. Na internet je tam Firefox a Dillo, na hudbu XMMS, writer Ted, dvojpanelovy sub. manazer Emelf, Graficke rozhranie je JWM. Po instalacii ti zaberie cca 120 MB na hdd.
          Pri formatovani hdd tam daj ext2 ci uz na slackware alebo iny os.
    • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 16:58
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      poviem ti rovno, ze v gui sa budes len trapit.

      bud w98 + office97 + winamp 2.76 + ...

      alebo napr. slackware + links + mp3blaster + vim

      pre siet samozrejme balicky z kategorie "n" :-) a zalezi od toho, co potrebujes.
      • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 17:43
        dusan3838   Návštevník
        siet = telnet na internat
    • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 18:25
      Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
      Nerozmyslas radsej nas novym bookom? Pri dnesnych cenach nejaky ten z najlacnejsich? Bude ti to pekne slapat a aj vydrz baterie bude urcite lepsia.
      a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
      • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 19:15
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        podla mna uz aj tie nalahsie linuxiky potrebuju minimalne 64 mega ram v grafickym rezimom... bud upgrade ram na to minimum aby to nebola vyslovena trapenka alebo fakt novy book... a30 mega ram?.. asi mas zdielanu grafiku vsak?... skus ci sa neda upgradovat na nejake 256 mega ... s procakom ako takym kolo 500ky vyzijes ... na akceleraciu videa a 3D asi zabudni lebo nenajdes drivere... posud sam
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
        • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 21:07
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          novy plnohodnotny notebook s malou ram, malym diskom a neviem este cim moznym sa da kupit za dakych 10 000 sk. tak neviem kde je problem.
          • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 21:20
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            od 7 zhruba (240 €) netbook.. zda sa mi, ze som niekde videl aj za menej, ale uz si nespomeniem...

            http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/826041/aspire-one/acer-aspire-one-a110-ab/
            • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 22.01.2009 | 23:05
              Avatar mkub Debian stable  Používateľ
              A mas tam predinstalovany Linpus, cize, ak chces Linux, nemusis sa starat, aky tam das. A to v celk. sume okolo 7.000 Skk
          • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 23.01.2009 | 10:23
            tomas.pruzina   Návštevník
            Ja som zohnal svoj repas za 8tis ( Dvoj jadrovy Turion 64 2 ghz, 2 GB ram a grafika od Nvidie),
            čo je už celkom slušný notebook za dobrý peniaz, i keď mám taký pocit, že tepelne
            sundané nálepky hovoria o pôvode...
        • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 23.01.2009 | 19:17
          WlaSaTy   Návštevník
          Ani nie. Stale existuju rozne distribucie ktore sa daju pouzivat aj s ked odrenymi usami. Uz sa sem nikomu nechce davat Link na zaznam do databazy znalosti.

          Ale 32M RAM je v pohode pouzitelna napriklad pre GPE alebo OPIE. Ja mam Maemo na 64M RAM a slape to v pohode (vsetok HW aj s akceleraciou) . Teda az na to ze tie projekty su primarne urcene pre PDA na platforme ARM.

          Ale to je jedno :D
    • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 23.01.2009 | 08:43
      Avatar dusan3838 Slackware  Používateľ
      Presnejsie, ten notebook ma 64 MB RAM, co som zistil neskor
      • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 23.01.2009 | 13:42
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        slack + windowmaker... ale aplikacie na tom veru nepofrcia, to si pis.
        • Re: vyber softveru pre 30 MB RAM a 3 GB HDD 23.01.2009 | 13:43
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          aby som nezabudol - abiword, gentoo (suborovy manazer - dvojpanelovy), ...