Tucniak is not death

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2005 | 15:11
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Zdravim vsetkych priaznivcov Open Source softveru. Chcel by som upozornit ze po takmer rocnej prestavke sa vraciam k praci na projekte tucniak. Kedze pracovitych ruk a hlavne hlav nie je nikdy dostatok vyzyvam vsetkych programovania chtivych ludi, ktori nemaju do coho pichnut, aby sa pozreli na tento projekt a pripadne prispeli svojou troskou do mlyna. Myslim ze na web stranke je dost informacii o co v projekte ide. Novinkou je urcite logo projektu a aktualizacia o datume poslednej zmeny. Dufam ze coskoro budem moct ohlasit aj novu verziu, ktora by uz volaco mala dokazat. S pozdravom nevzdavajuci sa zakladatel projektu Koli
    • Re: Tucniak is not dead 28.01.2005 | 15:27
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Asi ste zabudli uviest linku... Drzim palce.
    • Re: Tucniak is not death 28.01.2005 | 16:02
      Avatar Koli Gentoo  Používateľ
      sorry www.tucniak.sk
      • Re: Re: Tucniak is not dead 28.01.2005 | 16:30
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Ak uz tento program je zhruba funkcny, mozno by stalo za to napisat o nom nejake rozsiahlejsie predstavenie formou clanku... my by sme ho radi uverejnili. Mozno by sa takto lepsie dostal do povedomia programatorov...
        • Re: Re: Re: Tucniak is not dead 28.01.2005 | 19:27
          Avatar Koli Gentoo  Používateľ
          Ked som ho pred rokom skusal tak mi dokazal drzat databazu mien a firiem, lenze nieje dobre urobene zadavanie novych poloziek, ale na browsovanie dump udajmi ktore sa pri inicializacii zadavaju priamo cez SQL script je celkom dobry. Takze prve zadanie pre dobrovolnikov: dorobit napr. zadavanie telefonnych cisel... :-) Dalej funguje pridavanie poloziek do skladu a dokonca aj nejake vyskladnovanie ale vsetko je to zatial rozrobene. Najviac by som privital keby sa pokusilo co najviac ludi skompilovat zdrojaky a poslat bugyreporty a pripadne nejake fixy na warningy ktore to bude urcite hadzat. Posledne som to kompiloval na GCC 2.95, 3 a vyssie som este neskusal. Myslim ze je este priskoro teraz pisat nejaku recenziu. Ale dufam ze tak o dva mesiace uz bude o com pisat.
          • Re: Re: Re: Re: Tucniak is not dead 28.01.2005 | 18:31
            q-parser   Návštevník
            Skusal som to skompilovat cez gcc-3.3.5-r1 a vyhodilo mi to nejake tie xyby. Hlavne nevedel zozrat uvodzovky na jednom riadku a koncovu na inom, priame uz v sql prikazox + nejake warning hlasky, ale to je v pohode (ja som este asi nenakodil nic, co by nieco take nevyhodilo:)) Kod vyzera velmi uhladne a citatelne, no i tak by som mal jednu vyhradu...ziadne komentare, a to je dost blbe. Kazdy novy programator, ktory by mohol mat aj zaujem, tak ho to asi znexuti, lebo nevie, co ktora funkcia robi a ako... Inak osobne nemam ziadne ine vyhrady voci kodu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Tucniak is not dead 28.01.2005 | 21:01
              Avatar juice Arch Linux  Používateľ
              podla mna komentare nie su nutnostou, prave naopak, obcas mozu prekazat, kod samozrejme musi byt co najviac 'samopopisny', t.j. popisne nazvy funkcii, premennych a pod., ked niektora zlozitejsia cast potrebuje komentar, treba to vyriesit tak, ze sa tato cast odcleni do samostatnej funkcie s vhodnym nazvom (vid. kniha Martin Fowler: Refaktoring) v prehladnom kode sa programator nema problem orientovat aj bez komentarov
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tucniak is not dead 28.01.2005 | 21:01
                q-parser   Návštevník
                Mas pravdu, ale aspon okomentovanie tyx funkcii by bodlo, i ked nazov funkcie moze byt self-explanatory. Ale mozem povedat este raz, ze kod je prehladny a uhladny.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tucniak is not dead 31.01.2005 | 15:11
                  Avatar Koli Gentoo  Používateľ
                  Myslim ze popiskov je tam dost, treba pozriet hlavne hlavickove subory. A komentovat kazdy forcyklus je fakt zbytocne
      • Re: Re: Tucniak is not death 30.01.2005 | 21:58
        peto   Návštevník
        drzim palce a tesim sa ;)
    • Re: Tucniak is not death 28.01.2005 | 16:52
      Avatar titanik mint  Používateľ
      super! este pred rokom som to zadaval ako soft do databazy linuxsoft.cz a bol som sklamany ked nenastavali ziadne zmeny :(. Navrhol som to aj jednemu mojmu kamaratovi ale ako videl datum aktualizacie tak to hned zavrhol (koli novym pravnym predpisom ci co) a tak pouziva myslim, ze Pohodu. Tak Vam drzim palce!!!
    • Re: Tucniak is not death 28.01.2005 | 19:29
      karol   Návštevník
      Uz sa tesim o dva mesiace :) Planujete aj podporu?
    • Re: Tucniak is not death 30.01.2005 | 14:35
      michal00   Návštevník
      Tucniak is not death and Punk's not that :)