Nejde nainstalovat Knoppix

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.01.2009 | 02:19
Broli   Návštevník
Ahojte. Na moj notebook som sa rozhodol nainstalat knoppix. Napalil som ho, nabotoval a normalne v systeme som dal konzolu, prikaz su -
no a som ako admin.
A ked som zadal knoppix-installer ,vybral som instalaciu na HDD a dal som ,ze nech mi vyvtvori particie sam, a napise mi chybu : nieco /dev1/ no such file or directory".

Aj ked dam aby som vytvoril particie pomocou cfdisku to napise.

Nechapem v com je problem, kedze Puppylinux mi isiel s LiveCD nainstalovat bezproblemov,
poradte dik.
    • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 09:46
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      zvycajne /dev1/ neexistuje. nasiel ti knoppix disk?
      • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 15:19
        Broli   Návštevník
        No musel som particie urobit rucne a to som zvladol. Nainstaloval som Knoppix akoze uspesne a pri bootovani hodi error a uz nejde.


        Nechapem ako to ,ze s Debianom alebo Puppylinuxom nebol ziadny problem a s tymto je :(
        Poobzeram sa radsej po inej distribucii. Ja som v linuxe zaciatocnik.
        • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 15:29
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak /dev1 je hlupost...

          inak preco prave knoppix? neviem ci je to momentalne nejaka vyrazne dobra distribucia... teda podla mna je to absolutny chaos, teda odkedy to preslo na DVD...
          • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 15:38
            Broli   Návštevník
            Poradte mi teda dobru normalnu distribuciu na notebook Transmeta 533 mhz (ten procak je vazne shit), 256 mb ram sdram, 16 mb grafika, 20 GB hdd.


            1. Debian mi tam isiel ale siel trochu pomaly.
            2. Puppy linux som nainstaloval a aj isiel uplne bez problemov a svizne. Ak nenajdem nic lepsie asi sa vratim ku Puppy.

            Mne ide len o tom aby som mohol na tom notebooku ist na net a rozbehat Aircrack xD.
            • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 15:46
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 15:47
              Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
              nemam stym skusenosti ale mozno xubuntu by slo fajn
            • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 19:45
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              mandriva? 2008.1
            • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 27.01.2009 | 20:04
              WlaSaTy   Návštevník
              ten procak a shit? hmmm, na hranie nic moc ale jeho sila bola v niecom inom.

              zaujimaloby ma za kolko a kde sa take da zohnat. aj jaby som chcel,mozno sa este daju zohnat niekde byte code prekompilery aj pre nonx86 platformu.

              PS.: posledna stabilna verzia knoppixu je stara dva roky co by nemal nyt problem kedze knoppix bol stavany na detekciu HW ale radsej by som odporucil 6ku ktora je ovela novsia. Alebo nieco ine, nieco comu nevadi tych256M RAM.
              • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 29.01.2009 | 14:30
                Broli   Návštevník
                Na to ,ze je ten notebook taky shit ma 4 x USB, aj paralelny a seriovi port. :)

                Pochybujem ,ze nieco taketo zozenies, ludia to vyhadzuju ale vela ludi to aj pouziva kvoli SER a PAR portu.
                • Re: Nejde nainstalovat Knoppix 29.01.2009 | 17:16
                  WlaSaTy   Návštevník
                  A nevies taky zohnat? Teda pokial sa jedna o tablet (displej co sa dal uplne otocit) s touch screenom, TV Out, Infra a wifi, takych bolo najviac s takym CPU. Vynecham zopar mensich serii, jedna sa dostala na par tyzdnov predaja aj na slovensko (bez CD a baterky). Ale ....