Nový kernel a Xserver

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2009 | 16:51
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravim, dnes som aktualizoval kernel na verziu 2.6.27-11-generic a po restarte sa s tymto kernelom nechce rozbehat grafika. Tam kde by malo byt gdm je len nejake rozbite logo ubuntu. Zaujimave je, ze sa normalne ozval zvuk gdm a ked som popamati napisal meno a heslo, opat sa ozval normalny prihlasovaci zvuk, len grafika sa nijako nezmenila. Pri pokuse restartovat Xka (ctrl+alt+backspace) sa restartuje pocitac. Tusim v tom nejaku zradu v kombinacii xorg.conf a fglrx drivermi(HD3200).

Prinasa tento novy kernel vobec nejake zlepsenia, ktore by som mohol ocenit, alebo je zbytocne pokusat sa riesit tento problem? S kernelom vo verzii v9 mi nic nechyba.
    • Re: Nový kernel a Xserver 31.01.2009 | 22:35
      Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
      aj ked si poriadne skupi, a nechces sa pochvalit aku mas grafiku, tak ti len poviem tym ze si dal ine jadro nemas moduly od grafiky skopilovane pre aktualne jadro skus znova skompilovat ovladace od grafiky a mohlo by to pomoct
      • Re: Nový kernel a Xserver 01.02.2009 | 00:48
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Grafika je ako som napisal ati radeon HD3200. Nemam velmi chut preinstaluvavat grafiku, najma ked mam po dlhom case viac-menej odladeny system. Pri prechode z 7 na 9 bolo vsetko ok. Mozno sa s tym neskor pohram.
        • Re: Nový kernel a Xserver 01.02.2009 | 02:07
          WlaSaTy   Návštevník
          Vies, tie binarne ovladace ktore chces musia byt instalovane pre pouzivanu verziu kernelu. Takze bud pojdes na starom jadre (da sa vybrat sipockami pri starte) alebo ich preinstalujes.