KDE hlavne menu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2009 | 20:14
Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
Ahoj, mam tu takyto problem, mozno jednoduchy, ale nemozem prist na to, ako zmenit velkost menu v KDE 3.5.10, teda velkost tych ikon ... uz asi hodinu pozeram vsetky nastavenia KDE, pozeram aj nastavenia hlavneho panelu a nemozem to najst.

Teraz mam ikony asi v takejto velkosti:
http://img355.imageshack.us/img355/2131/03co9.png
a chcel by som mat to menu taketo, teda co sa tyka velkosti tych ikon:
http://images.howtoforge.com/images/the_perfect_desktop_slackware12/kmenu.jpg
Dufam, ze to je zrozumitelne z tych screenshotov

... dnes som preinstaloval opensuse 11.1 na opensuse 11.0 a neviem to tu nastavit. V opensuse 11.1 som to nejako nastavil, ale uz si nepamatam, ako.

    • Re: KDE hlavne menu 29.01.2009 | 20:32
      Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
      ten druhy screenshot ti nejde
      www.satforum.sk
    • Re: KDE hlavne menu 30.01.2009 | 02:51
      ello   Návštevník
      spusť kcontrol (Settings system)
      tam sa dá meniť veľkosť ikon.
    • Re: KDE hlavne menu 30.01.2009 | 10:12
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ovládacie centrum / Vzhľad a témy / Ikony / Pokročilé / Malé ikony, veľkosť nastaviť na 16, odhlásiť a prihlásiť.
      • Re: KDE hlavne menu 30.01.2009 | 13:11
        Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
        Takze som pozeral na to nastavenie ikon, lenze tie "Malé ikony" boli nastavene uz defaultne na velkost 16, skusil som to teda znovu nastavit a potvrdit, aby sa znovu zapisala konfiguracia, ale ani to nepomohlo . Potom ma napadlo (samozrejme az ked som napisal na forum, ako vzdy), ze skusim vymazat v domovskom adresare adresar .kde ... vymazal som ho, po spusteni KDE som menu nastavil na Klasicke menu KDE a vsetko bolo OK. Lenze som tam mal uz dosk konfiguracii a nechcelo sa mi to vsetko znovu nastavovat, tak som isiel vylucovacou metodou a nakoniec som zistil, ze vsetko to suvisi so suborom kickerrc, ktory sa nachadza v ~/.kde/share/config/. Asi tam bola zapisana nejaka zla konfiguracia, tak som ten subor vymazal, nechal KDE, nech si ho po spusteni vytvori znovu a po zmene na klasicke menu KDE uz bolo vsetko v poriadku.