Ubuntu a notebook FS Amilo L7320

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2009 | 02:04
Avatar Lukáš Kniebügl Ubuntu 8.10  Používateľ
Ahojte,
chcel by som touto temou pomoct majitelom tohto notebooku ale hlavne majitelou tej „nestastnej“ VIA/S3G grafickej karty :). O Linux som sa zacal zaujimat asi rok dozadu, ale moje prve pokusy vzdy stroskotali na tom, ze som nevedel nahodit ani spravne rozlisenie obrazovky. Neskor ked uz som to nejak spravil, obrazovka sa obcas trhala a pod.

Naplno som do Linuxu (distribucie Ubuntu) vklzol az v oktobri 2008 vydanim verzie 8.10. Vsetky moje nastavenia prebrate z roznych for, nasich ci zahranicnych som si vzdy skopiroval do Writeru a ked uz toho bolo celkom dost, povedal som si, ze tomu zo srandy spravym aj nejaku „fazonu“ len tak z nudy. Kedze sa hram aj s grafikou, obal tejto „miniknihy“ som robil v GIMPe a Inkscape a musim povedat, ze mi nechybalo nic oproti CorelDRAWu a CorelPHOTO-PAINTu, na ktore som bol zvyknuty (navrh obalu som prevzal z oficialnej prirucky k Ubuntu, za co ma hadam jej autori neukamenuju). Tato brozura alebo ako to nazvat nie je dokoncena, pridavat do nej budem dalsie tipy a triky, dufam ze nieco navrhnete aj vy.

Tymto by som teda chcel odkazat dalsim potencialnym linuxakom, ze sa linuxu nemusia bat, treba skusit a pomoc a podpora sa na internete najde. Treba byt hlavne zvedavy a otvoreny novym veciam a vysledok sa dostavi. Ten pocit mat v compe vsetko legal (aspon teda okrem muziky a filmov :)) a pritom nebyt zavisly na „monopole“ stoji za to.

A tu je teda spominana mini prirucka k Amilo notebooku Stiahni
Ubuntu 8.10 & Windows XP , Fujitsu-Siemens Amilo L7320, VIA/S3G Unichrome Pro IGP, M-Audio Fast Track
    • Re: Ubuntu a notebook FS Amilo L7320 30.01.2009 | 17:12
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      pekna prirucka aj pre majitelov inych notebookov (aj ked tym sa hodia ine navody ktore su uz kompletne)

      ale chavlim, pekne odvedena praca
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment