záchrana systému

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2009 | 13:44
miin   Návštevník
potrebujem súrne pomoct
urobil som zálohu systemu a ulozil to na rootovsky adresar ktorý bol na osobitnom disku a ten mal len cca tristo mb volného priestoru. ked som potom resetol pc tak mi system nenabehol len mi vyhodilo niečo ako že nie je dostatok miesta. a neviem si vobec rady co s tym.
    • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 13:53
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Skusil si hodit do mechaniky nejake Live CD a ostranit pripadne ulozit na nejake medium tu zalohu co si si spravit ?
      Slackware
    • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 13:54
      miin   Návštevník
      mam system Mandriva 2009 - gnome
      • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 13:56
        miin   Návštevník
        skusal som live mandrivy ale tie zalozne subory som nevedel vymazat lebo boli chranene a z live som to nevedel
        • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 14:25
          miin   Návštevník
          serem na to. idem preinšt. systém. to bude ovela rýchlejsie a jednoduchsie ako sa s tým blánit neviem ako dlho.. tak ale dík
          • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 14:49
            WlaSaTy   Návštevník
            Nemas zac. stacilo si pripojit povodny harddisk (ak to uz neurobilo to LiveCD aj same) a odmazat tie subory cez sudo alebo su.

            Prebera sa to tu kazdu chvilu.
            • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 17:04
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              tiez si myslim ze reinstalacia je skrabanie sa lavou rukou na pravom uchu ponad hlavu
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 17:20
                Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                no ja neviem. za dve hodinky mám nanovo celý systém vrátane graf.ovládačov komplet compizu, virtualboxu, hudba filmy škola proste všetko čo som mal prestým.
                • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 17:21
                  Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                  to znamy písal za mna z jeho pc tak zato iné meno
                • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 18:09
                  Avatar lazzio F16  Používateľ
                  wlasateho riesenie 2 minutky :-)
                  $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                  • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 19:09
                    Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                    no tak ale aj teraz sa mi môže taká informácia hodiť...
                    "počúvam"
                    • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 19:10
                      Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                      sorry až teraz som si prečítal jeho príspevok. to bolo ako prvé čo som skúšal. neúspešne
                      • Re: záchrana systému 30.01.2009 | 19:25
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Zjavne si ten disk nemal pripojeny alebo si si neaktivoval dostatocne prava aby si z toho disku odmazal zbytocne hovadiny. Ale vidim to na problem ked si nepouzil sudo alebo su nakolko live distribucie uz davno montuju disky ktore najdu. Teda ak to nie je NTFS ktory sa neodpojil korektne ale to nie je pripad ktory by mal za nasledok nemoznost prihlasenia sa do Linuxu.

                        Booze, kto to len vymyslel "sparse files"? Ludia si potom daju tahat cez torrenty vseliake hovadiny a preplni sa im disk. A potom nevedia co s tym. O tom ze to je spolahliva cesta ako dostat problem s fragmentaciou aj do Linuxu, tako tom radsej pomlcim.