Skype odozvy+ozvena

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2009 | 12:03
Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
Mam problem pri telefonovani cez skype. Pri telefonatoch dotyčny komu volam pocuje svoju ozvenu a odozvy medzi mnou a nim sa predlzuju, radovo v sekundach, a stale sa predlzuju.
terminal vypisuje toto:
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1619:(bluetooth_init) BT_GETCAPABILITIES failed : Input/output error(5)

RtApiAlsa: underrun detected.


RtApiAlsa: underrun detected.


RtApiAlsa: underrun detected.

^C

Podotykam, ze ja nepouzivam BT handsfree, ale klasicke kablove, a odozvy nebudu sposobene rychlostou (resp. pomalostou) internetu, pretoze moja sestra je pripojena na tom istom internete s laptopom s windowsom a ten problem nema.
Tak prosim, kto sa s tymto problemom uz stretol a vyriesil ho nech mi prosim napise ako.
Moja verzia skype je 2.0.x(posledna dostupna linuxova verzia), zatial co ten komu som volal ma 3.8.x.
Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!
    • Re: Skype odozvy+ozvena 31.01.2009 | 13:25
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      No nieco podobne nastava len vtedy ak mas prilis hlasno reproduktory, alebo mas mikrofon priamo pred nimi ak mas sluchatka je to minimalne cudne.... :) Novy skype sa mi zda ze ma potlacenie takejto ozveny... 2ka este nie... ale mozem sa mylit :)
    • Re: Skype odozvy+ozvena 31.01.2009 | 13:41
      ---   Návštevník
      tusim tento problem suvisi s nastavenim audio hw priamo v skype, skus sa s tym pohrat. Ak sa dobre pamatam, je to tym ze pulsaudio nestiha:-)
      • Re: Skype odozvy+ozvena 31.01.2009 | 15:06
        Peter2   Návštevník
        Ja mam pulse ale na mikrofon som si musel nastavit PnP Audio Device, lebo Pulse mi to "nezozralo", zvysne 2 nastavenia ho zobrali. A k tomu oneskoreniu zvukov, skontroluj ci nemas zapnute "automaticke nastavenie hlasitosti kanalov". Ja ked som ho mal zapnute, tak mi tiez blbol zvuk, chrcal a isiel velmi divne. Ked som to vypol tak siel normalne.
      • Re: Skype odozvy+ozvena 01.02.2009 | 12:39
        Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
        dakujem, problem vyrieseny ... bolo to tym ze pulseaudio nestiha, a menil som nastavenie v skype a uz to ide normalne
        Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!