ACER AL1716 a ATI RADEON X1300

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2009 | 13:14
tEEjAY   Návštevník
Potrebujem pomoc. Som zúfaly. Už týždeň sa snažím spojazdniť niektorú aspoň niektorú distribúciu linuxu s mojim monitorom a grafickou.

Skúšal som Ubuntu, Kubuntu, Greenie, Mandrivu a vždy mi havaruje zobrazenie po inštalácii fglrx ovládača grafickej karty.

Greenie mi síce identifikuje monitor, ale neudáva správne rozlíšenia.

Skúšal som už aj editovať súbor xorg.config, vždy to skončilo čiernou obrazovkou. A nedávno som už aj bielu obrazovku mal.

Neviem kde môže byť chyba. Už som reinštaloval linux aspoň 20krát a nikdy som sa nikam nedopracoval.

Na oficiálnych distribúciách Ubuntu a Kubuntu mi síce idú efekty, ale mi nastaví rozlíšenie 1156x864 a neviem nastaviť rozlíšenie 1280x1024. Na Greenie mi nastavuje 1280x768 a rozlíšenie 1280x1024 tam ani nie je.

Ja už neviem čo robiť. Prešiel som z Windows a niekoľko nocí som už poriadne nespal.

Prosím o pomoc!
    • Re: ACER AL1716 a ATI RADEON X1300 31.01.2009 | 16:29
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      o instalacii ovladacov ati je tu na fore vela topicov skus pohladat nejaky funkcny navod

      k tomu monitoru ja mam al1722 a pouzivam ho ako druhy monitor lebo na nom nechce nabehnut ziadne distro (musim ho odpojit nainstalovat na primarnom monitore a nastavit ho rucne) ale ja mam nvidiu kartu takze je to viac menej bezproblemove a klikacka

      k tomu rozliseniu ubuntu obsahuje balik screen and resolution (tak sa to vola v pridat a odobrat programy, presny nazov balika neviem) a tam sa da pekne vybrat model monitora a ten program nastavi co potrebujes (mne zatial na 100 %) skus to

      na ubuntu 7-10 ten balik bol sucastou instalacie teraz ho treba doinstalovat, nastavuje rozlisenie frekvenciu a vie to spravit na zaklade toho ze mu povies ze ten monitor je acer a typ al1716 a byberies graficky ovladac ktory pouzit a ono to nastavi xorg podla potreby

      skus
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: ACER AL1716 a ATI RADEON X1300 31.01.2009 | 20:32
      Avatar PLay_FLy Kubuntu  Používateľ
      Vysli nove ovladace vo verzii 9.1 pre Ati Radeon:

      stiahnut tu:
      https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-9-1-x86.x86_64.run

      dat do home adresara, pustit konzolu a napisat (v Kubuntu):
      sudo sh ati-driver-installer-9-1-x86.x86_64.run
      • Re: ACER AL1716 a ATI RADEON X1300 31.01.2009 | 21:09
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        Lenže tie nove ovladace mu nepomožu na ATI 1300 vyriešiť jeho problem.. (bohužial)
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?