KDE a Gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.02.2009 | 15:39
Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
Cawte mam ubuntu 8.10 a nainstaloval som tam KDE porostredie. Po nainstalovani sa mi pri zapinani pc nacitavalo kubuntu v KDE, ale ja by som to chcel zmenit, aby mi to nenabehovalo ako kubuntu ale ako ubuntu. Ako prepinat medzi prostrediami to viem, viem si to prepnut na Gnome, ale ako to prepnut aby mi to nabehovalo ako ubuntu neviem tak pls poradte.
    • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 16:46
      Avatar garcia82 Win7 + Manjaro  Používateľ
      odhlasit.. dole das "moznosti" - "sedenie" a tam vyberes "Gnome" .... a potom sa ta spyta ci chces Gnome prostredie spustat defaultne alebo pouzit Gnome len pre toto sedenie...
      a ked si si nahodil KDE tak si asi dal defaultne nastavit KDM.. ale to nevie ci je nutne prepisat v subore na GDM..
      • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 17:08
        Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
        no to som urobil a vobec sa ma to nespitalo ci chcem gnome ako predvolene, no ked zapnem pc nabehuje kubuntu prihlasim sa a v moznostiach neprepinam prostredie tak mi nabehne gnome, no ja by som chcel aby aj cely system nabehoval ako gnome a potom si to uz pripadne prepnem na kde
        • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 18:36
          Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
          1. možnosť:
          sudo apt-get install startupmanager
          potom:

          System => Sprava => StartUp-Manager => Appearance => Usplash themes => vyber si z ponuky "uspash-theme-ubuntu"


          2. možnosť:

          - naštuduj si stranky (web je tvoj kamoš ;-))
          http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99echod%20z%20Ubuntu%20na%20Kubuntu%2C%20Xubuntu
          • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 18:44
            Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
            potom napíš jak sa ti podarilo ;)
            • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 18:59
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              a co takto zmenit upslash? usplash kubuntu vyhodit a usplash ubuntu premenovat na kubuntu. very simple...

              /usr/lib/usplash
            • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 21:46
              Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
              no tak pouzil som tu prvu moznost a pomohlo, ale je tu este jeden problem ono mi to sice uz nacitava ako ubuntu ale prihlasovacie okno ja stale ako kde cize kubuntu a nejde to zmenit
              • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 21:51
                Avatar garcia82 Win7 + Manjaro  Používateľ
                a co mas v etc/x11/default-display-manager ?? kdm ci gdm?
                • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 21:55
                  Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                  kdm mam to prepisat na gdm??
                  • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:02
                    Avatar garcia82 Win7 + Manjaro  Používateľ
                    jj malo by to pomoct... ja mam tiez ubuntu + KDE 4.2 pouzivam obe GUI a vzdy sa mi hlasi ako ubuntu a nie kubuntu.. len na zaciatku instalacie KDE nesmies povolit prepisat spustac z gnome na KDE.. teda pokial chces defaultne ficat na ubuntu a KDE len tak ako vedlajsie :)

                    prepis. uloz a reboot.. dufam ze to pomoze..
                    • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:08
                      Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                      no skusal som to ale ked som to prepisal a chcel som to ulozit tak mi vypise ze na to nemam opravnenie, neviem neda sa to spravit nejak cez terminal??
                      • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:10
                        Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
                        daj sudo gedit etc/x11/default-display-manager
                        www.satforum.sk
                  • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:05
                    Avatar garcia82 Win7 + Manjaro  Používateľ
                    mala by tam sedet adresa /usr/sbin/gdm

                    ak nie tak ju prepis
                    • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:15
                      Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                      no zadal som to do terminalu a otvorilo mi to, zadal som adresu, ale vypisuje mi upozornenie ze som zadal nespravnu adresu
                      • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:21
                        Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
                        sudo gedit /etc/X11/default-display-manager pardon treba dodrziavat velke a male pismena :)
                        www.satforum.sk
                        • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:22
                          Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
                          ja som len skopcil predtym uvedenu adresu od garcia a nekontroloval som to
                          www.satforum.sk
                      • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:23
                        Avatar garcia82 Win7 + Manjaro  Používateľ
                        tak si daj najst v systeme subor "gdm" .... ale nejde mi do hlavy ze preco na tej adrese neni ked tam byt ma... a pochybujem ze sa gnome display manager odinstaloval...
                        • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:28
                          Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                          no ja neviem hladat ten subor je dost tazke pretoze takych suborov tam namna vychrlilo celu kopu no ale tak ma napadlo ci by nepomohlo keby som preinstaloval gnome a pri instalacii by som ho nastavil ako predvolene
                          • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:38
                            Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                            a este nasiel som ho v

                            /usr/sbin/

                            ale ked som ho chcel skopirovat do

                            /usr/bin/

                            tak ma to nechcelo pustit
                            • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 22:41
                              Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
                              sudo gedit /etc/X11/default-display-manager

                              ved ti pisem daj tuto adresu do terminalu predtym to neslo lebo tam bola chyba teraz je to spravne, citaj poriadne!
                              www.satforum.sk
                              • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 23:35
                                Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
                                tak tak, spravny postup, odskusane. Po zadani prikazu do terminalu ti vyskoci okno, budes mat tam kratky text, a to : /usr/sbin/kdm
                                a to kdm iba prepis na gdm
                                bude to vypatať takto /usr/sbin/gdm , daš uložiť a finito ;)
                                • Re: KDE a Gnome 04.02.2009 | 23:45
                                  Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
                                  len aby si vedel ze systemove subory ako bezny uzivatel editovat nemozes, mozes si ich iba prezerat, preto ti to neslo ulozit ked si to zmenil, preto ten prikaz ako sudo, potom mas prava roota, gedit je graficky editor v ktorom sa ti otvorilo okno a este cesta ktory subor sa ti mal otvorit :)
                                  www.satforum.sk
                                  • Re: KDE a Gnome 05.02.2009 | 15:19
                                    Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                                    takze takto nahodil som to do terminalu otvoril a prepisal a co sa stalo?? po restartovani mi nabehol textovi rezim
                                    • Re: KDE a Gnome 05.02.2009 | 20:46
                                      Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
                                      > v textovom ti bootuje a potom nabehne prihlasovacie okno?

                                      > v textovom ti bootuje a aj ostane textovy mod? napr. mrkvicka@krtko:~$ ?
                                      • Re: KDE a Gnome 06.02.2009 | 10:44
                                        Avatar damianf Ubuntu 12.04 LTS  Používateľ
                                        bootuje mi ako normalne - nacitava ubuntu, ale ked nacita tak nabehne tekstovy rezim vnom sa aj prihlesujem ale normalneze plocha nenabehne neviem neni na to nejaky prikaz ktory spudti gnome
                                        • Re: KDE a Gnome 06.02.2009 | 16:12
                                          Avatar garcia82 Win7 + Manjaro  Používateľ
                                          poradili ti hlupost... najskor si si mal pohladat kde mas GDM subor.... ked ho nemas v /usr/sbin/gdm tak sa ti samozrejme graficky rezim nespusti...

                                          prikaz na spustenie Xiek je "startx" .. ale to ti samozrejme nepojde... musis v textovom rezime prepisat /etc/X11/default-display-manager naspet na KDM aby sa ti Xka spustili a potom si NAJDI subor GDM... prepis default-display-manager na ten link a reboot....

                                          nic zlozite..

                                          skus
                                          sudo nano /etc/X11/default-display-manager

                                          prepis a uloz...

                                          ked nepojde spustit editor tak ho musis nainstalovat.. sudo apt-get install nano
                                        • Re: KDE a Gnome 13.07.2009 | 14:25
                                          anonym   Návštevník
                                          tak ked ti nabehne v textovom rezime , tak sa prihlas.. a potom zadaj sudo gdm, nabehne ti prihlasovacia obrazovka gnome..
                                          tento isty problem mam aj ja..spravil som chybu ked som instaloval kde sudo aptitude install kubuntu-desktop som zadal kdm ako default.. sakra, teraz neviem ci mam skusit sudo aptitide install ubuntu-desktop, ze ci sa ma to bude znova pytat, ale ked som instaloval xfce,tak sa ma to uz nepytalo. tak neviem.Skusim to a potom napisem ako som dopadol.
                                          • Re: KDE a Gnome 13.07.2009 | 15:30
                                            anonym   Návštevník
                                            Takze, vyskusal som,ubuntu desktop nenainstaluje , lebo uz je nainstalovane,dost ze som na to hned neprisiel,:D
                                            pomohlo, sudo dpgm-reconfigure gdm ,nasiel som na stranke debianu