tmavnutie displeju

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.02.2009 | 20:46
Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
Zdravím vás. Vedel by niekto poradit z mojím problemom? Pri bootovaní z live cd na HP pavilion dv 6000 mi ztmavne dispej a po nabootovaní aj tak zostane. deje sa to pri každej distribúcii. Už som tam raz mal nainštalované Ubuntu a všetko išlo normálne. Pozeral som aj do biosu, že či sa nedá niečo nastaviť aby dispej netmavol no nič som nenašiel. Už neviem čo s tým. Poradí niekto?
    • Re: tmavnutie displeju 14.02.2009 | 21:00
      Peter2   Návštevník
      Nesuvisi to s tym ze mas notas len na baterke a system automaticky stiahne jas kvoli setreniu baterky? Po pripojeni do siete by v takom pripade malo vratit jas do normalu, aspon Ubuntu.
    • Re: tmavnutie displeju 14.02.2009 | 21:39
      Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
      Najskôr vyskúšaj, či to tvoj notbúk nepodporuje hardvérovo. Klávesa Fn+F5, alebo Fn+ postupne klávesy
      F6 až F11. AK nie, skús v nastaveniach napájania zmeniť veľkosť podsvietenia displeju v jednotlivých schémach napájania. Buď v kontrolnom centre, alebo pri vypnutom napájaní zo siete kliknutím na ikonku stavu napájania v spodnom paneli.
      Ďalšia možnosť je použiť program xbacklight, alebo priamo príkazom.
      Preberalo sa to tu: http://www.linuxos.sk/forum/15245/index.html
      • Re: tmavnutie displeju 14.02.2009 | 22:12
        Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
        Zatial dakujem a samozrejme vyskúšam.
      • Re: tmavnutie displeju 15.02.2009 | 00:26
        Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
        No ake jednoduche. Funguje to zvýšenie jasu klávesami fn-f8. Vďaka za pomoc.