problem s wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.02.2009 | 13:08
Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
Čaute ludia. Potrebujem zase pomôct. Nainštaloval som PSlinuxOS na nb. HP Pavilion dv 6000. Wifina je Atheros AR5007 802.11, a zachytí mi asi 6 sietí v okolí domu, ktoré majú slabý sygnál, na ktorý sa nedokážem pripojiť. No prístupový bod čo je Air Live AP, aj keď sedím vedla toho zariadenia mi vôbec nenajde. Skúšal som to nakonfigurovať v nastaveniach (grafickích) ale nič. Minulí rok som mal nainštalovanú Mandrivu a na nej to išlo v pohode. Neviem teda ako prinútit Wifinu abi sa pripojila na prístupový bod. Vedel by niekto poradiť.? Ďakujem
    • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 15:36
      Marek Škriputa   Návštevník
      podobný problém mám aj ja. nevie mi niekto poradiť prečo ani v jednej distribúcii Linuxu (a že som ich vystriedal dostatok :D ) mi nefunguje net ? Windows 7 mi pekne pripojí aj bezdrôtovo ale v Linuxe mi ani kontrolka na noťasi nesvieti, nie to aby to ešte frčalo. Mám nový noťas Acer Extensa 5630G. V linuxe som začiatočník.... router mám Netgear.
      • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 18:22
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Prečo zakladáš thread v threade ?? Túto otázku si už raz položil tuná.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 15:59
      yz   Návštevník
      skús poštudovať tu: http://www.uniba.sk/index.php?id=1890
      http://www.linuxos.sk/forum/15243/index.html
      • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 16:51
        AntiRoot   Návštevník
        emenes ty máš ukončenú základnú školu? tie "y" a "i" ti asi nič nehovoria, že? ;o))))
        • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 18:04
          jozin_jozin   Návštevník
          toto je Linux fórum, nie klub vášnivých slovenčinárov.
        • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 18:39
          Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
          Ja som sa nepytal ake I Y sa kde pyse. Mam este len 4 roki tak som rad ze vobec nieco napysem. Ale dakujem ti za odpoved vela som sa naucil.
    • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 18:17
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nemá tá sieť skrytý názov? Ak vieš ppresný názov skús vytvoriť nové pripojenie a nastav si ju podľa požiadaviek. Možno sa pripojí.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 19:09
        AntiRoot   Návštevník
        Milujem moju rodinu, ženy , linux, motorky
        Rok narodenia : 1968

        ako 4 ročné dieťa máš zvláštne hobby

        dám ti lekciu: mlyeko, očy, pyvo atď. ;o)))))
        • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 19:47
          rootanti   Návštevník
          emenes: daj bacha, toto je azetlinux a debatuješ s puberťákmi, tak sa nečuduj.
        • Re: problem s wifi 15.02.2009 | 21:02
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          4 ročné dieťa? Ja? To som kde povedal?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Diskusia ... 15.02.2009 | 20:19
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Chcem vás požiadať o normálnu diskusiu k téme a nie o urážky a somariny. Úloha tohoto linuxového Fóra je pomôcť alebo poradiť pýtajúcim sa.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Diskusia ... 15.02.2009 | 22:07
        Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
        Najskôr to bude vypnutý ssid broadcast vo wifine a preto ju nenájde tvoj noťas alebo čo to máš. Ak ti nájde nejaké siete tak tá wifina (v notebooku?) funguje. A všetkým Štúrovcom, nech sa idú zabávať na azet do sekcie puberta, ak si myslia, že zjedli všetkú múdrosť sveta.

        Cmuk
        • Re: Diskusia ... 16.02.2009 | 22:20
          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
          Vypni sifrovanie a heslo na routri a skus tak.