Nemozno mat spustene dve aplikacie na prehravanie zvuku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.02.2009 | 12:59
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Po nainstalovani archu mam problem.. Ak mam na firefoxe spustene myspace s hudbou ( alebo akykolvek iny flash prehravac ), nefunguje xmms, ak skor spustim xmms ako firefox, xmms hudbu prehrava a firefox zvuk neposiela. Ako je to mozne?

Moj volume control vyzera takto:
Devie: NVidia CK8S ( Alsa mixer )

Playback : Master ( 100 % ) PCM ( 50 % ) Surrosound ( 100 % )

Dakujem za vsetky odpovede
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Nemozno mat spustene dve aplikacie na prehravanie zvuku 19.02.2009 | 13:02
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      XMMS pouziva OSS . OSS (ak sa nemylim) dovoluje zapisovat iba jednej aplikacii sucasne na /dev/dsp, cize ak uz pustis XMMS, tak XMMS si spravi "lock" na /dev/dsp, cize nepovoli firefoxu zapisovat na zvukove zariadenie.

      Riesenie je nainstalovat XMMS s podporou ALSA (ak ma podporu ALSA), popripade pouzivat iny prehravac
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Nemozno mat spustene dve aplikacie na prehravanie zvuku 19.02.2009 | 13:36
        l_barbaross   Návštevník
        Alsa predsa poskytuje "emulovane oss" rozhranie, neviem ci nie vo forme kernel modulu. Sucasne userfriendly distra maju tvoj problem osetreny.
        Vsak sa pozri na stranke alsy, ci tam nepisu nieco o oss kompatibilite.
        • Re: Nemozno mat spustene dve aplikacie na prehravanie zvuku 19.02.2009 | 13:46
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ano, ale treba to mat v kerneli a treba mat vypnute OSS, inac sa pouziva OSS a nie ALSA+OSS emulacia


          --
          snad sa nemylim, naposledy som sa s tym hral pri casoch 2.6.10-12 kernelu, co uz nejaky ten rok bude
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Nemozno mat spustene dve aplikacie na prehravanie zvuku 19.02.2009 | 13:15
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      tak tak , ako pise Tomas , v nastaveniach si vyber vystupny plugin ALSA a pojde ti aj aj ,, mne zas mplayer a xmms , pri stisovani zosilneni hlasu ovlada obe apps, ked vyberem v smplayeri iny vystup tak nejde zvuk.. musim sa pozriet na pusle..
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: Nemozno mat spustene dve aplikacie na prehravanie zvuku 19.02.2009 | 15:29
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Dik chlapi, pomohlo nastavit Alsa miesto OSS
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people