Modem AD 2622

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2009 | 22:54
Avatar diallix   Používateľ
Zdravim, prajem pekny vecer!

Potrebujem na linux Ubuntu 8 nainstalovat modem Microcom AD 2622.Robim to podla navodu tu : http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/index.html

Mam s tym vsak problemy...

Problemy sa zacinaju v krokoch, kde sa pouziva prikazovy riadok. Tie prikazy davam bez sudo pretoze chce po mne heslo ktore ked chcem zadat, tak nejde, tj. klavesnica nefunguje.Reaguje len na ENTER kedy mi zahlasi zle heslo a vyzve ma znova kde sa to opakuje.

Dalej sa mi neda skopirovat cxacru-fw.bin do zlozky firmware ani cez prikazovy a ani nie cez "kopirovat", ci "pretiahnuti" mysou.
Pri prikazovom riadku to hlasi "No such file or directory"

V kroku, kedy mam do suboru stdsl.sh skopirovat
#!/bin/sh
# ADSL connect for ST DSL
#2005.04.03 Ladislav Rado (lr (at) rsw (dot) sk)
case "$1" in
start)
modprobe br2684
modprobe ppp_generic
modprobe pppoe
br2684ctl -b -c 0 -a 0.1.32
ifconfig nas0 up
pppd call dsl-provider
;;
stop)
stopadsl
ifconfig nas0 down
ps h -o pid -C br2684ctl | xargs kill -s 9
;;
*)
echo "Usage `basename $0` {start|stop}"
esac

a nasledne ulozit, zahlasi mi nasledovne :
"You do not have the permissions necessary to save the file.
Please check that you typed the location correctly and try again.
"

Ako keby som nemal neake povolenia.... Dalej to podla navodu ani neskusam.

Vsetko robim minimalne 20 krat, nehrozi, ze mam zle nieco napisane. 3 krat som skusal prehadzovam Ubuntu, no neuspesne.

Prosim, mozete mi poradit? Fakt si uz neviem rady a pripojenie vazne potrebujem!

    • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:03
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to ze ti nezobrazuje znaky pri zadavani hesla pre sudo, neznamena, ze nefunguje klavesnica. len proste nezobrazuje znaky, kvoli vacsej bezpecnosti. ohladom ulozenia suboru, musis ho editovat ako root (aj cez sudo)
      • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:06
        Avatar diallix   Používateľ
        Dakujem za blesku odpoved!

        Mne to nejde ani ked dam spravne heslo...A kdo stoji o taku ochranu?
        • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:15
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          zadavas tam take iste heslo, ako pre pouzivatela pod ktorym si prihlaseny? klavesnica je nastavena spravne (us,sk)?
          • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:17
            Avatar diallix   Používateľ
            Neako som to heslo zadal... ale skopirovat ten subor stale nejde... hlasi to iste ako pred tym...
            • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:21
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              cielovy adresar existuje?
              • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:24
                Avatar diallix   Používateľ
                Ked tam zadam sudo cp ~/Desktop/cxacru-fw.bin /lib/firmware/cxacru-fw.bin

                zahlasi mi :

                cp: cannot stat ´/home/patrik//Desktop/cxacru-fw.bin´ : no such file or directory.

                Ani sa tam neda presunut...neviem...
                • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:33
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  adresar ~/Desktop existuje? ak hej obsahuje subor cxacru-fw.bin? ls ~/Desktop
                  • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:36
                    Avatar diallix   Používateľ
                    No, desktop je podla vsetkeho plocha. Mam to ulozene na ploche.
                    • Re: Modem AD 2622 20.02.2009 | 23:55
                      Avatar diallix   Používateľ
                      Ten subor som uz tam skopiroval.nesiel cez prik. riadok. tak som vytvoril adresar z ktoreho som ho vystrihol a znova tam vlozil.

                      reset pc.

                      ked dam:
                      sudo stdsl.sh start

                      zahlasi :
                      sudo: unable to execute /usr/sbin/stdsl.sh: No such file or directory

                      Prikaz sudo pppoeconf hlasi, ze nebol pripojeny kabel a ked dam editovat /etc/ppp/peers/dsl-provider nemam tam hodnotu:
                      nic-nas0

                      • Re: Modem AD 2622 21.02.2009 | 00:45
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        stdsl.sh ma priznak pre spustanie? sudo chmod 755 /usr/sbin/stdsl.sh
                        stdsl.sh samozrejme sa musi nachadzat v /usr/sbin
                        • Re: Modem AD 2622 21.02.2009 | 01:21
                          diallix   Návštevník
                          uz som to konecne urobil (nainstaloval este jednu haluz) a aj som zmenil nic-nas0 na nas0, ale problem trva.
                          Ked som resetoval pocitac a dal sudo stdsl.sh start
                          naskocilo nasledovne:
                          br2684ctl[5313]: Interface "nas0" created sucessfully
                          br2684ctl[5313]: Communicating over ATM 0.1.32, encapsulation: LLC
                          br2684ctl[5313]: Interface configured
                          Plugin rp-pppoe.so loaded.

                          Na net (prehliadac) sa vsak dostat neda...
                          Ked dam sudo stdsl.sh stop a znova dam parameter start naskoci nasledovne:
                          br2684ctl[5592]: Interface "nas0" could not be created, reason: File exists
                          br2684ctl[5592]: Communicating over ATM 0.1.32, encapsulation: LLC
                          br2684ctl[5592]: Could not configure interface:File exists
                          Plugin rp-pppoe.so loaded.

                          (az kym znova nezresetujem system.

                          Co mam urobit?



                          • Re: Modem AD 2622 21.02.2009 | 02:46
                            diallix   Návštevník
                            Nahodil som este jeden balicek..

                            Teraz je stav taky, ze ked spustim net, tak semtam prebliknu prijate a odoslane pakety, explorer nechce zobrazit stranky , ale komunikacny klient ako icq funguje...
                            • Re: Modem AD 2622 21.02.2009 | 02:52
                              diallix   Návštevník
                              Nie explorer, ale firefox , omg ...
                            • Re: Modem AD 2622 21.02.2009 | 12:38
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              dns mas nastavene v poriadku? cat /ect/resolv.conf
                              skus pingnut nejaku IP adresu a potom pingnut nejaku domenu
                              napr. ping 74.125.45.100
                              ping google.com
                              • Re: Modem AD 2622 21.02.2009 | 13:07
                                diallix   Návštevník
                                DNS mam nastavene spravne tak ako aj v normalnom xp, ping funguje...
                                • Re: Modem AD 2622 21.02.2009 | 13:33
                                  peter   Návštevník
                                  skús to ešte prekontrolovať podľa http://www.linuxos.sk/forum/14315/index.html
                                  ďalej pozri, či firefox nepracuje v režime offline. Navrchu v lište klikni na "súbor" a kukni, či pri "pracovať offline" nie je fajka. Ak nepôjde, skús ešte vypnúť firewall.
                      • Re: Modem AD 2622 12.04.2009 | 17:22
                        Dusan Penkala   Návštevník
                        Zdravim, ja tam ten subor fakt neviem dostat, prosim napis blizsie ako sa ti to mohlo podarit, cez konzolu alebo klasickym kopirovanim, alebo vystrihnutim a vlozenim proste nemam sancu... CHcelo by to fatk nejaky lepsi navod na instalaciu modemu, lebo tento je mozno stavany na urcitu konfiguraciu systemu, ale akonahle mam nanovo naistalovany UBUNTU, defaultne nie je mozne prepisovat ci prdavat subory do zlozky filesystem/lib/firmware/ V linuxe som uplny zaciatocnik, neviete mi poradit ako nastavit prava na prepisovanie ci zmenu tychto systemovych zloziek?

                        dakujem

                        Dusan
                        • Re: Modem AD 2622 13.04.2009 | 12:03
                          ---   Návštevník
                          defaultne je mozne v ubuntu (v linuxe) upravovat vsetko. Treba ale ziskat prava administratora (root-a) , a to ide viacerymi sposobmi. Ten najhorsi a krajne nedoporucovany je nabootovat ako root do systemu, co je ale v ubuntu standardne zakazane (dovod je jasny).
                          Dalsi sposob je v konzole prikazom
                          sudo prikaz_na_vykonanie

                          tak napr. ak chces suborovy manager tak zvolis

                          sudo mc

                          vypyta si to heslo uzivatela

                          (mc nie je po instalacii systemu nainstalovany, ale odporucam ho ako prve nainstalovat, budes ho potrebovat asi dost casto)


                          Dalsi sposob je stlacit ALF+F2
                          a napisat napr. prikaz
                          gksudo nautilus
                          gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf
                          atd...

                          dolezity je prikaz gksudo (graficke su (su=superuser (root)) a za nim postupnost prikazov ktore sa maju vykonat.

                          gksudo nautilus spusti nautilus s pravami root-a, toto je ekvivalent sudo mc v konzole, teraz je to akurat pekne graficke-ak si zvyknuty kopirovat a upravovat subory windowsackym sposobom)

                          takisto mozes spustat prikaz gksudo aj v konzole , ale pri pouziti ALT+F2 nefunguje prikaz sudo mc --vyzaduje grafiku:-)