Prerušená aktualizácia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.02.2009 | 15:00
Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
Čaute! Mám jeden problém. Pred pár dňami sa mi aktualizoval systém aku koncu aktualizácie sa mi náhodou odpojil adaptér a teda sa laptop vypol. Systém normálne nabehol aj funguje ako má, až na dve chybičky. Prvá, pri vypínaní sa mi na asi 30 sekúnd zastaví pri hláške:

SCPlugin-Ifupdown: device removed (udi: /org/freedwsktop/Hal/devices/net_00_16_36_e4_91_b9)
SCPlugin-Ifupdown: device removed (udi: /org/freedwsktop/Hal/devices/net_00_19_7d_8e_68_d7)

[ 138.716055] CIFS VFS: server not responding
[ 138.716118] CIFS VFS: No response for cmd 50 mid 53


Hneď som to ale nemohol riešiť, tak som teraz po pár dňoch skúsil dať aktualizovať systém a vypítalo mi, že predchádzajúca aktualizácia nebola dokončená, tak mi ponúklo čiastočnú aktualizáciu. Ibaže balíčky, ktoré potrebuje stiahnuť už asi neexistujú, alebo čo, pretože pri ich sťahovaní vypíše chybu. Skúšal som zmeniť zdrojový server na antik, tieš aj hlavný server, ibaže bez zmeny. Tak som skúsil dať pri ponuke čiastočnej aktualizácie dať storno a dal somnainštalovať normálne klasickú plnú aktualizáciu. Zmena však nenastala. Pri vypínaní sa to teraz zdrží na spomínanej hláške o pár sekúnd menej, ale zdrží a hlavne keď skúsim dať zonva aktualizáciu, opäť vypíše chybu a ponúkne len čiastočnú, ktorá aj tak nefunguje, pretože nevie stiahnuť balíčky.

Viete mi poradiť, ako tento problém vyriešiť? Vďaka
    • Re: Prerušená aktualizácia 28.02.2009 | 17:18
      Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
      Možno keby si nainštaloval synaptic-repair, že by s tým niečo poriešil.
    • Re: Prerušená aktualizácia 28.02.2009 | 20:50
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      A preto dodavaju k laptopom baterky :D
      • Re: Prerušená aktualizácia 01.03.2009 | 20:05
        Avatar Integer Ubuntu  Používateľ
        :-D ... viem, bola blbosť vbrať baterku, ale niekde som čítal, že sa tým ničí. Ja mám noťas väčšinou napojený. Najbližšie si dám pozor.

        Ten Synaptic repair skúsim stiahnuť. Dám vedieť, ako to dopadlo.