Kopirovanie suborov v Mandrive na USB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.03.2009 | 02:15
Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
Chcem sa spytat ci mam nieco zle nastavene ked chcem na kluc nakopirovat subory ale kopiírovanie sa spusti az o 30 sekund a dokonca ani neviem kedy kopirovanie prestane. Zistujem to len pomocou led diody na kluci. Dnes ma to fakt dopingovalo ked som moju 6 hodinovu pracu odoslal na kluc a nakoniec som zistil ze ta praca tam vobec nieje. Nakoniec som to hodil na priatelkin notebook a dal som skontrolovat kluc. Ten tuto pracu hodil do priecinka FOUND000 . A kedze praca sa sklada zo 700 obrazkov tak k 700 suborom bola pripojena nejaka divna pripona. Ked som si ich premenoval na jpg tak vacsina tychto obrazkov sla normalne otvorit. A Windows este taral ze som kluc vytiahol skor ako sa stihli vsetky data ulozit. Tak preto sa pytam ako mam zistit ze na kluc sa uz nic neuklada ked kluc uz neblika. Pomoze dakto ?
    • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 04:54
      ello   Návštevník
      Skontroluj dáta na kľúči, po tom ako skočí blikanie. Prípona by mala byť normálna, nie tá použitá pri neskončenom kopírovaní. A mimochodom "Bezpečne odpojiť".. je aj v Linuxe, a odporäča sa pred fyzickým odpojením USB-čka použiť.
    • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 09:20
      Martin   Návštevník
      Ja to robievam tak, že si v Konquerore rozdelím okno na dve polovice (Ctrl+Shift+L), v každej si otvorím niečo iné (priečinok alebo médium ) a potom medzi polovicami presúvam a kopírujem a pritom pekne vidím, čo kde mám. Ukončenie režimu rozdelenia okna - Ctrl+Shift+R. V podstate to je niečo na spôsob dvojpanelového správcu súborov.
    • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 16:24
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      eject
      umount
      mount -o remount,ro
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 16:30
        Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
        To su prikazy ?
    • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 18:29
      m4rtin.m   Návštevník
      >Dnes ma to fakt dopingovalo ked som moju 6 hodinovu pracu odoslal
      >na kluc a nakoniec som zistil ze ta praca tam vobec nieje

      ano, subory na usb klucoch zvyknu "zahadne miznut" pokial klucik po dokonceni kopirovania korektne neodpojite.
      kluc sa odpaja tak ze kliknete na jeho ikonku pravym tlacidlom a vyberiete moznost "Odpojit disk". V prikazovom riadku to mozete vykonat pomocou prikazu umount.

      Kluc obvykle blika ked na nom prebieha citanie alebo zapis. Vtedy sa nema odpajat. A nema sa odpajat ani ked neblika. Ma sa odpajat az ked je unmountovany .
      • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 23:20
        dusan   Návštevník
        Ešte sa dá nastaviť synchrónny prístup ako má MSWindows. V tom prípade netreba odpojovať. Pretože keď dojde progress bar do 100% tak je už všetko fyzicky nekopírované.

        V KDE aj gnome sa to dá v pohodlne naklikať. (myslím že to je vlastnosť hal a d-bus)
    • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 18:31
      m4rtin.m   Návštevník
      hm a este by ma zaujimalo preco si myslite ze sa kopirovanie spusti az o 30 sekund. obvykle sa spusti hned.
      • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 23:05
        Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
        No tak kluc zacne blikat az po pol minute od zacatia kopirovania. Sice sa mi ukaze tabulka z ukazovatelom ako rychlo sa subor kopiruje ale ak to nieje vacsi subor tak hned zmizne a kluc blika az pol minute. Ked som mal Ubuntu tak blikal hned.
    • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 23:26
      Avatar Grawp   Používateľ
      LOL. Hovorí ti niečo slovo buffer? alebo delayed write?

      ked nedas bezpecne odpojit tak si v háji! aj vo Viste podla toho co viem !
      • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 01.03.2009 | 23:28
        Avatar Grawp   Používateľ
        vysvetlenie... normálne operacne systemy defaultne hned neukladaju dáta na kluc pokial ide o male subory ale maju ich len v ramke a az ked sa ich viac nakopí alebo po urcitom case ich zapise. je to preto aby keby s nimi ece nieco robis tak sa to robi len v ramke.
        • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 02.03.2009 | 00:32
          Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
          Veru asi len normalne OS. Lebo Vista mi to hned kopiruje a z toho logicky vyplyva ze je nenormalna. To suhlasim. Idem sa este posprtat s tym hal a d-bus. AK to teda najdem.
          • Re: Kopirovanie suborov v Mandrive na USB 02.03.2009 | 11:46
            Avatar Grawp   Používateľ
            A nestaci ti len davat "Safely remove"?