Pro/E

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.03.2009 | 20:33
Engineer   Návštevník
Dobry den. Snazim sa na svoj PC s Ubuntu 8.10 nainstalovat moju win verziu ProEngineer wildfire 4.0 .Mam vsak problem. Pri instalacii pomozou wine mi to dookola opakuje, ze do zvoleneho adresara, do ktoreho som sa rozhodol instalovat nemam pravo zapisovat, alebo niesom jeho vlastnikom. Mate s instalaciou ProE nejake skusenosti , da sa to pod vobec spojazdnit? Dakujem
    • Re: Pro/E 02.03.2009 | 20:52
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      mam taky pocit, ze by si mal tomu adresaru, do ktoreho chces instalovat, pridelit prava na zapis. Skus pozriet man chmod ak sa ti nepodari nic vycitat napis ...
      Slackware
      • Re: Pro/E 02.03.2009 | 20:55
        Engineer   Návštevník
        Skusal som aj chmod 777 aj chown moje_meno, no nic nepomaha.
      • Re: Pro/E 03.03.2009 | 12:38
        Engineer   Návštevník
        No podarilo sa mi ho nainstalovat. Ked ho spustim, nabehne mi standardne GUI - vsetko v pohode, no vyhodi mi to este jedno male okno v ktorom sa pise, ze do adresara, ktory som si zvolil ako ulozisko projektov nemam pravo zapisovat a nech si zvolim iny. Skosal som to menit, no nic to nechce zobrat (skusal som cesty, ako C:\..... aj Z:........ aj /home/JA/ADRESAR , no nic). Bezi to pod wine. Dakujem
        • Re: Pro/E 03.03.2009 | 12:49
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Na tvojom mieste by som zvolil VirtualBox (ak surne potrebujes ten program a nepodari sa ti to dobre rozbehat pod wine), vyskusaj si ho rozbehat, nahod si do neho Win XP a nainstaluj si tam svoj program.
          Bohuzial s wine-om ti neporadim kedze ho nepouzivam ...
          Slackware
          • Re: Pro/E 03.03.2009 | 12:53
            Engineer   Návštevník
            OK skusim, cez wine asi cesta nevedie :(
            • Re: Pro/E 03.03.2009 | 13:43
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Pokial sa rozhodnes pre VirtualBox a chces aby ti fungovali aj USB-cka vo VirtualBoxe, neinstaluj si ho z repozitarov, konkretne virtualbox-ose.
              Skus prestudovat tieto stranky :::


              VirtualBox: Windows pod Linuxom

              VirtualBox
              Slackware