ogg stream

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.03.2009 | 22:22
Avatar lubos679   Používateľ
Mili linuxaci....
Ked uz bezim na tom Linuxe, preco si nevybrat pri internetovych radiach ogg namiesto mp3. Skusal som napriklad toto radio, ktore pouziva Vorbis (Ogg Vorbis Broadband (~160k)). Uplne bez problemov hra, ci uz v Rythmboxe alebo v Toteme.
Ale uz nase Funradio (ogg stream) do chvilky vypise Internal data flow error, a tym to hasne. Uz nehram....musim ten stream znovu zapnut. Toto robi v Toteme aj v Rythmboxe. Skusal som to vo VLC, tam to hra bez problemov. Skusal som to tiez vo Winampe vo Windowse, no problem.
Mozete mi nejako poradit? Nechcem na to pouzivat VLC, ked uz mam vsetku hudbu v Rythmboxe a som nan zvyknuty.
Nechapem, ze ten prvy stream je ogg, a funguje. Funradio uz nie.....bude chyba u Funradia alebo niekde u mna na Ubuntu?
Dakujem......
    • Re: ogg stream-funradio 03.03.2009 | 16:56
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Zaujal ma tvoj problém, tak som si ho na Fedora10 priamo odskúšal a to konkrétny stream
      http://stream.funradio.sk:8000/fun128.ogg.m3u

      a v Rhytmbox-e (GStreamer) urobilo to isté (interná chyba ...), takže to vyzerá na bug v GStreamer engine :-(
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: ogg stream-funradio 03.03.2009 | 17:00
        Avatar lubos679   Používateľ
        Hmm skusal som este nejake zahranicne rock radio v ogg, spravilo to tiez.... potom som skusal nejake radio, ktore uz bolo v Rythmboxe hned po instalacii....to fungovalo.
        Akym sposobom by sa dala tato chyba oznamit vyvojarom?
        • Re: ogg stream-funradio 03.03.2009 | 17:59
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: ogg stream-funradio 03.03.2009 | 20:54
            Avatar lubos679   Používateľ
            Tak som im to tam nejak reportol. Moja sekana anglictina a moj prvy report... :-D
            No uvidime ci to chlapci poriesia. Potom, ak to niekedy opravia a dozviem sa o tom, napisem to sem...
      • Re: ogg stream-funradio 03.03.2009 | 19:49
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        No vyzerá, že mplayer funguje OK, pre konzolových užívateľov odporúčam mplayer http://stream.funradio.sk:8000/fun128.ogg.m3u, aspoň ten player nikde v lište nestraší ;)
    • Re: ogg stream 16.04.2009 | 16:27
      Avatar lubos679   Používateľ
      This is most likely a chained ogg. Proper support for chained oggs has been a
      long-standing in GStreamer, but this should be fixed now with the
      decodebin2/playbin2 plugins. Totem and rhythmbox will need to be ported to use
      playbin2. The latest totem version in SVN (soon git) already uses playbin2, not
      sure about the status with rhythmbox, but I think they're working on it, so
      closing this bug as obsolete. (I'm sure there is a corresponding bug for
      rhythmbox somewhere).

      gst-launch-0.10 playbin2 uri=http://stream.funradio.sk:8000/fun128.ogg

      works fine for me with GStreamer git.

      Odpisali nieco taketo...stale sa to snazim prelozit, ale pochopil som len ze budu Rhythmbox a Totem portnute na playbin2, psoledna verzia Totemu toto uz pouziva, tento bug je uz ako zastaraly, pretoze to v novsich verziach uz funguje...
      Chapem spravne? :-D
      • Re: ogg stream 14.12.2009 | 13:23
        Avatar lba   Používateľ
        Ja mam podobne problemy. Bug sa prejavuje takto. Pustim si stream, kde mi stanica odosiela do streamu id3 tag /interpret -- nazov songy/, pri zmene tychto udajov stream padne.. Robi mi to stream rakuskeho radia FM4 , robi mi to napr stream stanice WKNC...
        Skusane vzdy na najnovsich verziach Banshee, Rhythmbox a Exaile... Neviem vsak tak dobre english, aby som to ohlasil..

        Preto trosku OT, odporucite nejaky player (streamer), ktory to zvlada? :)
        • Re: ogg stream 14.12.2009 | 21:34
          WlaSaTy   Návštevník
          O mplayeri sa tvrdi ze prehra aj bombardaky starej blaskovej. Skusme to v nom.

          PS.: Zaujimalo by ma ciuzatvaraju datovy tok streamu ked menia jeho popisne udaje viazuce sa k nemu. Ale verbose mod to pomoze odhalit.