problem s netbeans

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.03.2009 | 14:12
Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
cafte....mam problem s netbeans 6.5 zozaciatku nebol ziadny problem. ale teraz uz aj po preinstalovani to nechce ist. java potom tiez neide ako ma....po pokuse spustit netbeans je java spustena a asi nejak zacyklena pretoze bere 100% z CPU. no ale hlasenie o chybe hovori o IMSettings-applet. prikladam subor o hlaseni. dufam ze z toho niekto nieco vycita a pomoze mi.
imsettings-applet-hlasenie_o_chybe
:P
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
    • Re: problem s netbeans 09.03.2009 | 15:52
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Síce to čo napíšem problém nevyrieši .. no ale tak .. čo tak použiť vim namiesto netbeans?
      • Re: problem s netbeans 09.03.2009 | 16:28
        Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
        vim je super. upravujem s nim text a tak...ale na programovanie mi moc nesedi. NetBeans je komplexne IDE. mne to vyhovuje viac. No nejak sa to opravilo samo ked som vypol imsettings-applet v relaciach. neviem v com bol problem a neviem ani na co presne sluzi imsettings-applet ale ide to :)
        In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
      • Re: problem s netbeans 09.03.2009 | 17:01
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        skus v nom debugovat java apps
        • Re: problem s netbeans 10.03.2009 | 11:05
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Nedebugujem. Zásadne. Som programátor a ak niekde urobím chybu viem kde je. Bez debuggeru.
          • Re: problem s netbeans 10.03.2009 | 11:06
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            :D vela stastia pri vacsich projektoch a na projektoch, kde pracuje viac ludi. to ine ako domace programovanie
            • Re: problem s netbeans 10.03.2009 | 13:37
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Predstav si, že aj na takých projektoch robím. Mimochodom skús si zistiť aký názor na debugovanie ma Linus.
              • Re: problem s netbeans 10.03.2009 | 13:51
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ale mna nazory Linusa nezaujimaju, nemusis brat jeho vyroky ako dogmu. z hardcodera vyrasties, to sa neboj ;)
    • Re: problem s netbeans 09.03.2009 | 17:32
      Avatar akomano [Ján Jamrich] Fedora, Ubuntu, freeBSD  Používateľ
      Zbežne som pozrel na ten chybový výpis, ale to by niečo povedalo skôr vývojárom.
      Začal by som od Javy. Nenapadá ma spoľahlivý spôsob ako otestovať konzistentnosť java inštalácie, ale možno by stálo za to najprv ju preinštalovať. Okrem toho by som skúsil iné verzie NetBeansov. Neviem ako pre Linux, momentálne som v práci a tu mám na Win NetBeansy 6.