verzovanie /etc/ do SVN

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.03.2009 | 16:30
Avatar Kapo Debian  Používateľ
Zdravim,

Rad by som vykonal nasledovne. Script ktory diffne ci sa udiala nejaka zmena v konfiguracii niecoho v /etc/ a porovna s diffom minulym, hodim do SVN tak aby som videl kedy nejaka zmena nastala a mohol ju pripadne vratit.. Pokial nastane zmena tak mi napriklad posle mail. Moja otazka znie, vie niekto o nejakom opensource rieseni, pripadne ma niekto skusenosti? Rad by som siel cestou bash or ruby akurat ze s SVN som nikdy nepracoval a potreboval by som nakopnut.

Dakujem,
    • Re: verzovanie /etc/ do SVN 10.03.2009 | 16:33
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      Ja to riesim inak:

      pouzivam Simple Backup (sbackup), zalohujem /home a /etc
      Kazdy den o 00.02 sa spusti zaloha, raz tyzdenne full, inak iba inkrementalna (teda diff)

      kukni si to ;-)
      • Re: verzovanie /etc/ do SVN 10.03.2009 | 16:42
        Avatar Kapo Debian  Používateľ
        Tak som to v rychlosti pozrel, asi to nie je to co hladam :) jedna sa o celkom velke mnozstvo strojov, zalohy su uz riesene cez baculu. Po kazdom prihlaseni na stroj je mozno vidiet posledne zmeny v konfiguracii (teraz sa zadavaju rucne) Predstavujem si to tak, ze ked nabehnem na SVN system, tak po starte mi naskoci poslednych 5 casov kedy nastala zmena a pokial je na masine nieco nie velmi dobre, tak clovek sa moze prihlasit na masinu kde bezi SVNko, vylistnut si zmeny a pripadne ich vratit.
        • Re: verzovanie /etc/ do SVN 10.03.2009 | 16:44
          Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
          jaaaj, tak poviem ze to nie je desktop, ale mnozina inych strojov :)
        • Re: verzovanie /etc/ do SVN 10.03.2009 | 17:13
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          svn diff ?
    • Re: verzovanie /etc/ do SVN 10.03.2009 | 16:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      rdiff-backup
      • Re: verzovanie /etc/ do SVN 10.03.2009 | 18:42
        kapo   Návštevník
        No rdiff by sa dal teoreticky pouzit, len ho musim prinutit aby prebehol vzdy pod odhlaseni uzivatela. Takisto potrebujem aby sa dala vratit zmena napriklad z 15.2. 2009 aj ked uz ich je 10 novsich. Koli tomu som bral SVN ako jedinu cestu.