IceWM + GTK témy + ikony

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.03.2009 | 16:37
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím

Trochu som sa vyhral s IceWM. Skoro všetko mám nastavené podla svoich požiadaviek.

Ostávajú mi ešte dve komplikácie - potrebujem poradiť:

1: Aby všetky aplikácie používali jednotnú GTK tému (presne zvolenú). V XFCE si zvolím tému a všetko je OK, v IceWM som použil GTK change thme (switch theme) ale nejak to nefunguje.... (farmbi progress barov sú iné a podobne)

2: Chcem aby všetky programi používali jednotnú sadu ikoniek z balíčka "gnome icon theme" (prípadne tango) - to sú tie štandardné gnome ikonky

3: Aby Opera používala GTK file dialog - pod XFCE ho používa v IceWM nie.

Proste nastavenia okolo GTK, tém a ikoniek.

Ďakujem

tomolc
tomolc
    • Re: IceWM + GTK témy + ikony 17.03.2009 | 22:21
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      1) no temy sa ti tahaju z /usr/share/icewm/themes/ a prepinas si ich cez "Start" -> Settings...teda aspon u mna, plus si vytvor adresar ~/.icewm/ tam si skopci veci pre svoju temu... priklad vypisu ls
      background.jpg.old konq preferences.1 startup toolbar.save
      default.theme menu preferences.bak theme toolbar.save.1
      keys preferences preferences.save toolbar winoptions

      ono window managery maju svoje temy nezavisle od GTK.....cize ked si zvolis GTK temu tak to ovplyvni vzhlad aplikacie v ramci vlastneho okna ak vies na co myslim, aby napr. taskbar, borders a podobne (window decorations) vyzerali rovnako potrebujes natiahnut icewm temu tak ako som napisal tu.

      2) neviem co presne myslis pod tym, aby programy pouzivali ikonky z nejakej sady....myslis v toolbare? ak hej, tak to si sam cez konfigurak 'toolbar' definujes....ak myslis na nieco ine tak daj

      este jeden tip: v ~ si vytvor subor .gtkrc-2.0 daj tam: gtk-icon-theme-name = "TEMA"
      gtk-theme-name = "TEMA"

      kde tema je nazov tvojej oblubenej temy potom len staci restartnut aplikaciu a bude pohoda...neviem snad som aspon trosku pomohol
      • Re: IceWM + GTK témy + ikony 17.03.2009 | 22:38
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Dikes

        Už tomu rozumiem. Lebo som vždy závidel tým luďom čo majú tak vytuningované windowmanagery.

        Stiahnem GTK tému a k tomu podobný IceWM vzhlad.
        Uvidíme čo to dá.

        tomolc
        tomolc
    • Re: IceWM + GTK témy + ikony 18.03.2009 | 10:58
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      pridajte sem potom screenshoty, vytuningovane IceWm som este nevidel, pritom ten wm je fakt dobry