Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.03.2009 | 00:59
Martin   Návštevník
Dlho som si nevedel poradiť s tým, že kancelársky balík OpenOffice.org je v porovnaní s MS Office veľmi pomalý, zvlášť aplikácia na prezeranie prezentácií - Impress.
Vlani som kamošovi (totálny analfabet, pokiaľ ide o PC) nainštaloval starú verziu pre Win, ktorú som kúpil spolu s užívateľskou príručkou, konkrétne OOo-1.1.3. Keď som videl, ako svižne sa mu premietajú prezentácie, vyskúšal som to tiež, samozrejme verziu pre Linux zo zdrojových kódov (aj tá je na tom CD) a dá sa to označiť ako veľký úspech. Prezentácie síce nefrčia tak plynule ako v MS PowerPoint, zvlášť ak sú v nich postupne sa pridávajúce písmenká a tak, tie naskočia niekedy až po kliknutí, ale v porovnaní s najnovšími verziami (OOo-3) to je neuveriteľná svižnosť, či už pri prechodoch medzi snímkami alebo pri poskakujúcich textoch a animáciách.
Toto je len taký malý postreh ohľadom toho, že nie vždy sa oplatí mať najnovšiu verziu.
Táto staršia verzia sa ešte stále dá nájsť aj na internete, môžete mať naraz nainštalovanú najnovšiu verziu spolu s touto staršou, po inštalácii sa staršia verzia nezávisle pridá do menu ako osobitná položka bez vplyvu na novšiu verziu.
    • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 12:43
      l_barbarossa   Návštevník
      ako alternativa moze posluzit aj IBM Lotus Symphony (zadara)
      • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 13:19
        Martin   Návštevník
        Možno vyskúšam, ďakujem za radu, ale v tomto prípsde mi išlo hlavne o porovnanie rýchlosti staršej verzie s novšími. OOo-3 mi nabieha skoro 40 sekúnd, ak vytiahnem z mašiny kábel od wifi, nabehne za pár sekúnd (konflikt medzi OOo a nastavením siete, I.Bíbr na to upozorňuje v knihe k MDV), a rýchlosť prehrávania prezentácií je katastrofálna, verzia od SUN nabieha rýchlejšie, ale to je jediná jej výhoda. Teda niežeby som si na prezentácie potrpel...

        Na druhej strane - OOo-1.1.3 nedokáže rozlíšiť ODF, má iné vlastné staré formáty, OOO-1.1.3-Writer nedokáže načítať všetky písma z /usr/share/fonts, ale pokiaľ ide o rýchlosť Impress-u, tak sa oplatí vyskúšať verziu starú 5 rokov. Je to oveľa menší balíček, možno aj preto tá svižnosť.
        • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 21:49
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          OOo3 mi nabieha do 1.5 sec - studeny start, teply start je pod 0.5 sec... (64bit ubuntu, T5450 CPU, 4GB RAM, preload zapnuty)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 17.03.2009 | 09:25
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Ak to používa preload tak to nie je studený štart. Ehm, sakra musím dať dohromady svoj systém, dosť mi tu chýba libstdc++.so.6, sakra hajzel OOo kvoli tomu neštartuje (vlastne všetko čo je v c++ neštartuje).
          • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 17.03.2009 | 09:57
            Martin   Návštevník
            Citujem z manuálu k MDV 2008:

            Problémy se startem OpenOffice.org
            Narazíte-li na problémy se startem OpenOffice.org v Mandriva Linuxu, nejčastěji bývají kupodivu na vině problémy se sítí. Projevují se tak, že OpenOffice.org startuje velmi dlouho či odmítá startovat úplně. V první řadě zkontrolujte a opravte nastavení sítě, viz kapitolu „Síť a Internet, str. 270.

            Koniec citátu. Ale čo tam treba nastaviť, to som nezistil a radu som nenašiel ani na nete.
      • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 13:32
        Martin   Návštevník
        Teda, ťahať vyše 600 MB len kvôli prezentáciám sa mi naozaj nechce :)
        • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 19:55
          l_barbarossa   Návštevník
          odkial si nabral to nescasne cislo ?
          • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 21:37
            Martin   Návštevník
            Napríklad aj odtiaľto.

            Citujem - Total size: 612.44 megabyte.
            • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 22:48
              l_barbarossa   Návštevník
              nescasne zvoleny (pa-)zdroj.
              priamo z pramena je to o dost menej. samozrejme iba kvoli ppt je aj tych cca 170 prilis. pptviewer sa mi prednedavnom na wine nepodarilo rozbehnut, ale po dnesnom impulze ... uz ide!!!
    • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 16:13
      Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
      drobny detail - MS ponuka powerpoint viewer zadarmo a je maly. a ze je rychly, to hadam ani nemusim pripominat.
      http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
      • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 17:48
        Martin   Návštevník
        Včera som skúšal dve verzie, PPW 2007 sa síce nainštaloval a objavil sa v menu, ale nedal sa spustiť, PPW 2003 sa nedá ani nainštalovať, vypisuje mi chybové hlásenie Command line option syntax error. Type Command /? for Help.
        • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 17:53
          Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
          samozrejme, odporuca sa instalovat Microsoft PowerPoint Viewer v OS od Microsoftu :-)
          http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
          • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 16.03.2009 | 21:34
            Martin   Návštevník
            Ujo Google mi prezradil, že PPW sa dá rozbehať aj pomocou wine :)))
      • Re: Starý OpenOffice.org Impress - malý postreh 17.03.2009 | 09:26
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Dosť bieda, prezentácie väčšinou rozbité ako v OOo.