NENABEHNE plocha PLS pomoc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.03.2009 | 23:32
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
mam problem dnes som nainstaloval aktualizacie mam Ubuntu 8.04 vsetko krasne fugovalo potom som vypol pc neskor ho zapol a zrazu som sa nemohol ani prihlasit heslo nebralo tak som ho cez recovery mod opravil ale som zmenil root heslo na ine no to je asi dost velky problem ale tak nastartoval som to zmenil heslo na mojom ucte zapol moj ucet a nabehli iba ikony a nabehla dokonca mozila ale panely a applety a scripty nic sa stoho nezaplo iba cista plocha bez panelov neviete niekto vcom je problem ? skusal som aj cez recovery mod obnovu grafickych casti ale nepomohlo to ked som zapol Gnome zachranny mod tak vsetko krasne nabehlo ale pod normalnym nie mam dojem ze zachranny nespusta scripty aspon tak to pisalo prosim vas pomozte mi je to dost surne
    • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 00:41
      jozin_jozin   Návštevník
      hmm... úprimne? ak je to súrne, tak záloha a preinštaluj si to, ono to sice nieje ideálne riešenie a ani ja nemám tento spôsob rád, no je rýchly.
      • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 09:18
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        tak zatial som to rozbehal tak ze som vytvoril dalsieho pouzivatela ale ak by niekto vedel ako tento problem odstranit bol by som vdacny mam tam totis dost dat o ktore by som nerad prisiel
        • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 10:48
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          ved tie data si jednoducho mozes preniest k novemu uzivatelovi. Rob to ako root (idealne cez MC) a potom tomu zmen prava chmod -R 777 data
          • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 11:38
            l_barbarossa   Návštevník
            - podla mna je blbost aby mal vo svojom /home word-writable data. Nebolo by po tom presune rozumnejsie prava ponechat ako su, len zmenit ich vlastnika? cize pouzit nie chmod ale chown -R novy_user data
            - btw. za vykreslovanie plochy v Gnome je zodpovedny nautilus ...
            • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 11:52
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              - ano, bolo by lepsie iba zmenit vlastnika po presune. Suhlasim. Vyssie co som napisal s tym chmod je blbost...autor temy nech to ignoruje :)
              - paradoxne je, ze toto sa mi uz raz stalo, a vyriesil som to takto jak ponukame mi. Avsak vtedy som bol na ubunte, zda sa ze je to klasicky problem blbunty
        • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 10:48
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          ved tie data si jednoducho mozes preniest k novemu uzivatelovi. Rob to ako root (idealne cez MC) a potom tomu zmen prava chmod -R 777 data
    • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 19:03
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A čo tak len vymazať (alebo len presunúť inde) nastavenia gnome. Sú v ~/.gnome ~/.gnome2 , ... . To je akoby si založil nový účet.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 19:42
        l_barbarossa   Návštevník
        1. alebo len presunúť inde alebo premenovat je vzdy lepsie ako vymazat (ano, aj to je dobry sposob - nechat data tam kde boli, u stareho uzivatela, a mazat konfiguraky, dokym sa chyba neodstrani -> vymazanim konfiguraku sa akoze vytvori novy s default nastaveniami)
        2. niekde treba zacat a pri presuvani/premenuvani su ~/.gnome2 ~/.gnome2_private priam prezidentski kandidati na odstrel. a potom ~./.nautilus, ~/.gconf, ~/.gvfs ...
        3. a ked tak pozeram, co v tom home mam ... aha, nejaky .xsession-errors, co je log, v ktorom sa tiez zvyknu hladat odpovede
        • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 20:54
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          dakujem zapomoc ale dalo sa to poriesit aj trosku inac v relaciach som nechal aby pametalo aktualne aplikacie spustil som tam terminal to vsetko som robil pod gnome zachrannym modom potom som rr pc a ked som sa normalne logol nabehli mi ikonky terminal takties tam som uz len napisal gnome-panel a zrazu to nabehlo tak som hned siel do relacii dal ulozit aktualne relacie rr pc a uz to fakci tak dufam ze aj bude nadlho dakujem vam zapomoc :)
          • Re: NENABEHNE plocha PLS pomoc 18.03.2009 | 21:18
            Avatar berki92 Mandriva 2008.1, Slax_USB  Používateľ
            No tak pre toto pouzivam KDE aj ked to mi pri prudkých pohyboch mrzne :-D ale nic proti GNOME