editor ako root

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.03.2009 | 20:23
Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
ked sa dam v konzoli ako root a chcem spustit nieco v kate alebo podobnych programoch, tak mi nic nespravi ako keby zamrzol, pomoze len ctr+C. v starych suse mi to fungovalo od rady 11 to nejde , neviete ako sa to da spojazdnit
diki
    • Re: editor ako root 18.03.2009 | 20:39
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      chces v terminali pustat graficke programy? co keby si graficke programy pustal v grafike a terminalove v terminali?
      • Re: editor ako root 19.03.2009 | 00:59
        ked mas napisat taketo hovadiny tak radsej nepis, normalne sa spytaj, sak ked nevies tak nepis, mne to nevadi ze to nevies
        • Re: editor ako root 19.03.2009 | 15:17
          ake hovadiny? co ze neviem?

tak chces v konzole pustat graficke programy, a to nejde.

ak mas KDE, tak stlac alt+f2 a napis tam kdesu kate. tak sa pusti ako root. v com je problem? dava to nejaku hlasku?
          • Re: editor ako root 19.03.2009 | 15:37
            harperneo   Návštevník
            Ja by som povedal že on myslel to že mu nejde spustiť Kate cez terminál, a nie že má OS bez grafického prostredia. A určite nie je taký hlúpy aby v OS ktorý nemá grafické užívatelské prostredie spúšťal niečo pod grafikou. A stanko nič v zlom....Ale niekedy by si sa mohol už aj zdržať komentára keď je zcestný a nechceš poradiť ale len vrtať... potom je tu plno hádok kto je aký Linux guru ale skutek utek.... len tolko ...
            • Re: editor ako root 19.03.2009 | 20:29
              neprehanaj... nebolo to jasne, napisal som odpoved na to co som pochopil z toho textu. nemam v plane vrtat do ludi, nie je to moj odbor...

osobne ziadny guru nie som, a ako vidis, niekedy nepochopim to co niekto iny hned pochopil...
          • Re: editor ako root 19.03.2009 | 15:39
            harperneo   Návštevník
            A čo nejde?? šak keď dám amarok, kile, kate,... a podobné tak sa mi pekne spustí... nie je linux aj o tom že sa dajú veci spúšťať príkazom a nie ho hladať v rozsiahlich ponukách???
          • Re: editor ako root 19.03.2009 | 19:21
            vidis to stym kdesu si nevedel napisat hned , to si musel zo seba robit machra, ze naco spustam grafiku v konzole. niekedy je to totis pohodlnejsie ale to ty asi nepochopis
            • Re: editor ako root 19.03.2009 | 20:31
              nepochopim? urcite?

a inak spustit cez alt+f2 to sudo dopadlo ako?

nevedel som co myslis, keby si povedal ze si v kde a chces vediet ako spustit kate tak aby sa dalo zapisovat, tak to by bolo nieco ine, bolo by to jasne kazdemu ze co potrebujes. a kdesu by Ti napisal hocikto hned...
              • Re: editor ako root 19.03.2009 | 21:27
                hej cez kde su to ide, tak to radsej nabuduce poriadne precitaj nez nieco napises
                • Re: editor ako root 19.03.2009 | 21:38
                  poriadne precitaj? ten niekto kto zadaval temu nech si to po sebe poriadne precita. schvalne pozri si to, teraz som to precital znovu a KDE tam ani nebolo zmienene...

nehnevaj sa ale nehadz svoj omyl (kazdy sa myli, a ja osobne velmi casto) na mna, ok?
                  • Re: editor ako root 19.03.2009 | 21:43
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Stano, kľud.
                    Každý, kto sa zapojí do procesu poradiť sú-druhovi v núdzi to myslí úprimne a to je aj Tvoj prípad. Poprosím Vás o upokojenie tohoto fóra.
                    Ď.
                    :-)
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: editor ako root 18.03.2009 | 21:30
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Skusal si kate spustit pod uzivatelom, po pripade sa nahodit do grafiky ako root a tak spustit kate ci ide v oboch pripadoch?
      • Re: editor ako root 19.03.2009 | 00:55
        ved preto sa to pytam, lebo ked potrebujem rychlo editovat nejaky systemovy subor tak sa musim graficky hodit do roota , a to mi zobere kusok casu
    • Re: editor ako root 18.03.2009 | 22:21
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      $ xhost +
      $ sudo su
      heslo
      # gedit /etc/fstab
      # exit
      $ xhost -
      • Re: editor ako root 19.03.2009 | 17:10
        kipikasa   Návštevník
        este pripadne ked sa "sudne" tak

export DISPLAY=":0.0"
    • Re: editor ako root 19.03.2009 | 14:23
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      kdesu
      ale je to nie tak elegantne..
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: editor ako root 19.03.2009 | 15:22
      dusan3838   Návštevník
      textove editory v konzole:
      • mcedit
      • nano
      • joe
      no user-frendly:
      • vi resp. vim
      • Re: editor ako root 19.03.2009 | 15:54
        Avatar borg Arch, Debian jessie  Administrátor
        the most no user-frendly:
        • emacs