Wine odstranie odinstalovanych casti z ponuky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.03.2009 | 22:59
Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
Zdravim ma niekto skusenost ako odstranit z ponuky wine ikony programov ktore uz davno nie su nainstalovane. Zial co robim to robim nejde to ...
Mimochodom ma niekto aj skusenost pripadne dadatbazu programov ktore by vo wine mali/mohli byt aj funkcne?(nevie kde robim chybu ale dost mi padaju... )Jaj zabudol som je to v Ubuntu8.10@64bit
    • Re: Wine odstranie odinstalovanych casti z ponuky 20.03.2009 | 03:26
      Avatar Grawp   Používateľ
      http://appdb.winehq.org Ono programov co nepadaju je len pár. Ako to uz niekto tu povedal, wine je skor maly technologicky zazrak, ako technologia na bezne pouzivanie.

      V Ubuntu skus pouzit system->predvolby->hlavne menu ... a odtial to vyhod. pozor vyhodi to len ikony... ak chces mat istotu tak vyhod z domovskeho adresaru .wine priecinok ... tam je secko co sa tyka wine-u (disk C: atd...). (pri dalsom pusteni wine-u sa vytvori znova... nemaj strach)
      • Re: Wine odstranie odinstalovanych casti z ponuky 20.03.2009 | 03:49
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        skusim ked dojdem k tomu stroju co sa v nom nachadza ten technolgicky zazrak ... nic tam uz nie je iba tie ikony takze po kazdom neuspesnom pokuse o objavenie programu ,ktory vydrzi bezat dlhsie ko 25minut tam toho uz zostalo dost.
        Kazdy bol pekne odinstalovany cez ponuku uninstal akurat nasledne bolo treba vsetko z akoze "C" povyhadzovat rucne ;)
        Ozaj ma niekto skusenost s cedegou? (ak je to na platforme wine) opalti sa za to zaplatit alebo radsej na jeden disk nahodit widle a prevadzkovat dual boot?
      • Re: Wine odstranie odinstalovanych casti z ponuky 20.03.2009 | 03:53
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        PS zabudol som ... pozeram ten link s photoshopom snad zartuju ...(uz mam z neho sediny)
        ale nasledne su dve moznosti a.) som neschopa b.)alebo je za tym svetove sprisahanie :)))
        Kazdopadne dik za link pokusim sa podla toho potestovat..
      • Re: Wine odstranie odinstalovanych casti z ponuky 22.03.2009 | 15:27
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        aha nie odstranit wine (jeho zastupcu ), ale zastupcov programov ktore boli vo wine povodne nainstalovane a uz davno nie su sucastou programu wine ,ale su z neho davno odinstalovane tada nenachadzaju sa ani v preicinku "C". Nachadzaju sa teda v ponuke moznosti wine , v zlozke program.. konkretne Aplikacie /wine /prorams /(a nasledne databaza programov ktre su alebo iba boli sucastou wine)....