Opera a problem s diakritikou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.03.2009 | 15:33
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Dobry den,
uz dlhsie mam problem s diakritikou v Opere, ale len s jednym tlacitkom na notebooku kde mam Fedoru 10.

Mam problem s pisanim diakritiky, konkretne s tlacidlom kde sa nachádza mäkčeň s dľžňom, ono mi to nefunguje tak ako ma, uvediem priklad: ked chcem napísať napr. ď tam mi to namiesto toho napíše :: ˇd


Skusal som zmenit kodovanie v Tools - Prefences ... a tam je Language - klikol som na Details -- mal som nastavene , windows-1250, tak som skusil iso-8859-2 aj utf-8, utf-16, utf-32 ale nic nepomohlo (samozrejme vzdy som to po nastaveni restartol)


Vsade inde mi to ide v pohode (myslem v systeme alebo vo Firefoxe), len v Opere mi toto blbne.
Pisal som aj na forum www.opera-prehliadac.com, ale tam mi zatial nevedia poradit, preto pisem aj sem, keby nahodou niekto uz riesil nieco podobne.


Samozrejme predtym nez som napisal som hladal a vela a nasiel som tu jednu staru temu kde sa take nieco riesilo, aspon podobne, pretoze dotycnemu to neslo len pri velkych pismenach vid: http://www.linuxos.sk/forum/4503/index.html
riesenim bola asi novsia Opera, lenze ked dam ja "Check for updates", tak mi vypise ze pouzivam poslednu verziu Opery.

Toto sa mi este nikdy predtym nestalo, tento problem mam odkedy som si nahodil Fedoru 10 na notebook.

Nasil som aj tento bug, ktory presne popisuje moj problem, ale nevidim tam ziadne riesenie ::: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=476881

Nevie prosim Vas niekto poradit co stym ???
Slackware
    • Re: Opera a problem s diakritikou 25.03.2009 | 17:52
      Martin   Návštevník
      Mne to tiež v Opere blbne, keď skúšam napísať písmeno s diakritikou, konkrétne taký, že písmeno sa mi vôbec nezobrazí..Riešim to tak, že myšou vyznačím kúsok textu, kliknem naň pravým myšidlom, vyberiem "Kopírovať", vložím ten kúsok textu na samý koniec toho, čo píšem, potom ho zmažem a zrazu pridávanie diakritiky funguje úplne normálne. Nie je to ideálne riešenie, len také núdzové, ale pomôže.
      • Re: Opera a problem s diakritikou 25.03.2009 | 20:08
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        ľščťžýáíéúď
        opera latest
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: Opera a problem s diakritikou 26.03.2009 | 12:29
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Vidim nepochopili sme sa. Mne diakritika funguje normalne okrem toho jedneho tlacidla, vlastne to tlacidlo aj funguje, ale neda sa mi pomocou neho pisat s diakritikou (to je to tlacidlo vedla baxkspace, kde ja mäkčeň a dlžeň) ...

          No nic, skusim preinstalovat Operu a uvidim co to spravi ...

          To Martin: Vyskusal som aj tvoj navod, ale nepomohlo, problem bude inde, ale dakujem za snahu
          Slackware
          • Re: Opera a problem s diakritikou 26.03.2009 | 13:21
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            skusil som to preinstalovat, ale so ziadnym vysledkom, vymazal som aj zlozku .opera, ale nic ...

            Moderator na opera-prehliadac.com mi na fore odpisal nieco taketo :::

            " je mozne, ze sa nejedna o bug opery ale prostredia (qt vs gtk problem, alebo co ja viem, nie som uplny expert do linuxu)."

            Inak povedane, nevie ani on ...


            Takze mi ostava uz len cakat na dalsiu verziu Opery ???
            Slackware
            • Re: Opera a problem s diakritikou 26.03.2009 | 14:32
              Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
              skus ako root napisat do terminalu (xterm, konsole, ...)

              export LC_ALL=sk_SK.UTF8
              opera
              http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
              • Re: Opera a problem s diakritikou 26.03.2009 | 14:37
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                skusil som, ale nic sa nezmenilo, akurat som zistil, ze ked som spustil operu cez konzolu, vyhodio mi to tuto hlasku :::

                Session management error: None of the authentication protocols specified are supported
                Session management error: None of the authentication protocols specified are supported


                Netusim co to je a ci to ma nieco spolocne s mojim problemom ...
                Slackware
                • Re: Opera a problem s diakritikou 01.05.2009 | 17:26
                  Eliwood   Návštevník
                  Odstranit SCIM nebo jakoukoliv jinou podporu pro zadávání složitých znaků (koneckonců kolik lidí v ČR potřebuje nástroj pro psaní asijských jazyků?).