crc error - system halted

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.04.2009 | 03:22
framfield   Návštevník
moj laptop (toshiba portege m800, dualboot xp sp3 a ubuntu 8.10) uplne zblbol a neviem z neho nic dostat a ani ho preinstalovat. skusim to popisat.
pri jednom z restartou mi system nenabehol a dozvedel som sa iba hlasku: crc error - system halted
moja prvotna myslienka, ze to pojde cez starsi kernel, alebo druhotna, cez recovery zlyhali a widly mi nastartovali iba v safe mode.
spustit system z cd alebo usb tak isto zlyhalo v podstate s tou istou xybou. vyskusal som vybrat aj hardisk a nabootovat s cd alebo usb, ale stale to iste.

v snahe zaxranit co mam na hdd som skusal asi tisic krat restartovat a niekolko krat sa mi naozaj podarilo ubuntu nahodit, ale pri zaxranovani dat mi to stale mrzlo a kym sa mi to opat podarilo nahodit, preslo niekolko restartov.

nemam ani najmensej sajny, co tomu moze byt a co s tym mam spravit, aby sa mi to nejakym sposobom podarilo reinstalovat. este som neskusal kompletne to naformatovat alebo inu podobnu drasticku metodu v zufalej snahe, ze sa tu niekto s takymto problemom uz stretol a poradi mi ako si zaxranim to co mam na diskox.

vazim si kazdu radu alebo napad. dakujem
    • Re: crc error - system halted 02.04.2009 | 12:40
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      vymazat cmos biosu?
      • Re: crc error - system halted 02.04.2009 | 14:50
        framfield   Návštevník
        a to ako spravim?

        zatial som pokrocil aspon trosku. spravil som memtest86, resp. som to nexal bezat celu noc a sice netusim co to pise, ale je tam more cervenyx errorov. tak som skusil povytahovat postupne ramky a zda sa, ze jedna ramka je vadna. system ju sice najde, aj s nou sem-tam ide (ako pisem vyssie) ale nie tak ako by to malo ist.

        medzitym som prisiel na to, ze ked sa pokusim nabehnut widly, tiez idu iba xvilku a potom to konci modrou obrazokou smrti, ktora tiez hovori nieco o ramke (okrem spusti jednotiek a nul a inyx cisiel).
        zda sa, ze by to naozaj mohla byt ta ramka, alebo nieco spojene s ramkou.
        • Re: crc error - system halted 02.04.2009 | 14:56
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          tak potom moja rada nepomoze. to bude nieco ine
          • Re: crc error - system halted 02.04.2009 | 15:45
            framfield   Návštevník
            ok, aj tak dakujem za oxotu.

            zrejme to bude jedna z ramiek. od rana ix skusat striedat a s jednou mi to robi a druhou nie. neviem si predstavit, co ine by to este mohlo byt.
            zrejme objednam dve nove 2 gb ramky a snad to bude dobre. laptop je sice takmer novy a v zaruke, ale za tyx 40 eur, co ma vyjdu 4 gb ramky nebudem cakat mesiac na to, kym na to prijdu v service a vymenia ix :))
            • Re: crc error - system halted 02.04.2009 | 18:21
              Avatar lubos679   Používateľ
              No vidis...tak si ich Xod kupit.
    • Re: crc error - system halted 15.07.2009 | 23:23
      salatt   Návštevník
      Takze crc error system halted:

      je to vadna RAM
      prehadzujem 3 RAM-ky medzi win-om a ubuntu, aj win mi blbol, a nevedel som preco.....
      teraz ta ram uz nejde vobec, akonahle date novu, system pofici ako ma...

      POZOR! po tejto xybe mi neslo SSH, treba sa prihlasit fyzikcy po vymene ram-ky, az potom ssh naskoci!