Praskanie v reproduktoroch po upgrade na 9.04 beta (ubuntu)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.04.2009 | 13:54
TradeMark   Návštevník
Myslim ze gro je vystihnute v tom predmete. V nepravidelnych casovych intervaloch sa u mna objavuje "praskanie" v reproduktoroch. Zacalo sa objavovat az po upgrade z 8.10 na 9.04 betu. Jedine co sa tyka zvukovych nastaveni po upgrade co som menil bolo to ze bola nizka hlasitost tak som okrem Master nastavil na maximum aj PCM.

Dakujem za rad\
    • Re: Praskanie v reproduktoroch po upgrade na 9.04 beta (ubuntu) 06.04.2009 | 14:13
      Peter2   Návštevník
      Tak to PCM stiahni asi na polovicu a malo by to hadam prestat. Neviem co to PCM je, bol by som rad keby mi to niekto vysvetlil, ale viem ze ked je na maxime tak to obcas kazi zvuk.
      • Re: Praskanie v reproduktoroch po upgrade na 9.04 beta (ubuntu) 06.04.2009 | 14:15
        TradeMark   Návštevník
        No lenze ked to stiahnem na polovicu tak ide zvuk strasne potichu
        • Re: Praskanie v reproduktoroch po upgrade na 9.04 beta (ubuntu) 06.04.2009 | 14:19
          Peter2   Návštevník
          Skus niekde medzi, kde bude zvuk dostatocne nahlas a zaroven nebude este praskat. Hadam mozno niekto este poradi ak by som nemal pravdu.
          • Re: Praskanie v reproduktoroch po upgrade na 9.04 beta (ubuntu) 06.04.2009 | 23:38
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            postahovat uroven hlasitosti v jednotlivych progrmoch?

            skusit spustit v termnali alsamixer a pohrat sa s nastaveniami tam?

            nie je dobre mat vypaleny zdroj signalu, radsej si pridat na repracikoch. ideal je mat vsetko priblizne v strede, alebo pokial mas moznost zistit si kde ma tvoj hardver uroven +0dBu tak nastavit na tuto hodnotu.

            praskanie v repracikoch s najvacsou pravdepodobnostou indikuje prilis vybudeny vstupny signal, ktory do nich posielas z compu. Preto je lepsie mat nastavenu uroven signalu iduceho zo zdroja na +0dBu (standardna vysielacia hlasitost) a radsej pridat na koncovom vykonovom zariadeni (repraciky), alebo teda niekde medzi polovocou a tromi stvrtinami maximalnej hlasitosti.
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Praskanie v reproduktoroch po upgrade na 9.04 beta (ubuntu) 07.04.2009 | 12:33
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Z popisu usudzujem, že je to powermanagement. Hodil by sa nám výpis cat /sys/module/snd_hda_intel/parameters/power_save. Ak je tam číslo iné než 0 je to jasné.
      • Re: Praskanie v reproduktoroch po upgrade na 9.04 beta (ubuntu) 09.04.2009 | 16:00
        TradeMark   Návštevník
        Je tam 0