gigabit SIS 191

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.04.2009 | 03:58
Avatar tsilvo   Používateľ
mam ubuntu 8.1 na notebooku asus F5SR, wiffi a vsetko ostatne mi ide, ale mam problem so sietovou kartou. system ju identifikuje ako sis190. reaguje, ked strcim kabel. da sa nastavovat riadne vsetko, ci chcem dhcp, alebo manualne. Problem mam ale v tom, ze mi vobec nechce ist internet, ani stranky, ani aktualizacie ani nic podobneho, zvlastne je, ze google mi stranky vyhlada vo vyhladavaci, no otvorit uz ich nejde. obrazky mi google taktiez vyhlada, no otcorit sa uz nedaju. skusal som pingnut stranky, to slo v pohode. system mi hore v panely ukazuje len 100 siet a ak pojdem do ineho softu (teraz presne neviem) tak tam mi pise unknow.. kablom to tiez nieje, lebo doma mam gigabit siet a neslo to, som na intraku a tu je 100 siet a taktiez to nejde.. prosim o pomoc. dakujem.
    • Re: gigabit SIS 191 09.04.2009 | 17:04
      Avatar tsilvo   Používateľ
      ano vidim slovensska podpora je fakt podpora.. kazdy pomaha az sa trha.. diki, radesj hladam pomoc inde, toto tu je na hovno..
      • Re: gigabit SIS 191 09.04.2009 | 17:19
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        mylis si pojmy dobrovolne, povinne.
      • Re: gigabit SIS 191 09.04.2009 | 19:28
        Avatar lubos679   Používateľ
        Maj sa. A vela stastia inde.
        PS: Ak chces "podporu", zaplat si ju. Mas na vyber od Red Hatu, Novellu a Canonicalu, myslim aj Mandrivy.
        • Re: gigabit SIS 191 11.04.2009 | 21:13
          Avatar tsilvo   Používateľ
          viete.. aj mala reakcia, ktora hoc neriesi zakladny problem, ale zaujatie postoja k danej teme pomoze.... ach jaj..
          • Re: gigabit SIS 191 11.04.2009 | 22:52
            Avatar lubos679   Používateľ
            Ak ti nikto nevie poradit, naco bude vypisovat : "Hmm zaujimave...ale naozaj ti neviem pomoct."
            Ak tu niekto je, vie tvoj problem vyriesit, a chce ti pomoct, tak by ti uz davno pomohol.
            Je tiez mozne ze sa objavi niekto dalsi, ktori si toto precita a bude vediet.
            • Re: gigabit SIS 191 12.04.2009 | 13:18
              Avatar zixo Ubuntu, Debian  Používateľ
              Hmm zaujimave...ale naozaj ti neviem pomoct. Spokojny?

              BTW neviem si predstavit v com by mohol byt problem kedze ti ide google a to sme uz na aplikacnej vrstve ak sa nemylim... to je taky orisek.. ak sa ti to podari vyriesit daj vediet.
              2.6.28-15-generic x86_64 GNU/Linux
          • Re: gigabit SIS 191 11.04.2009 | 23:57
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            skusil by som vzdy po pripojeni do inej siete restartovat siet (/etc/init.d/networking restart), skontrolvat dns nastavenia, pripadne pouzit nejake open dns servre. takisto zakazat ipv6.
            • Re: gigabit SIS 191 28.04.2009 | 14:38
              Avatar tsilvo   Používateľ
              Dakujem Vam za odpovede.. nic z toho nepomohlo, dokonca som skusil aj novy ubuntu 9.4 a robi to toto iste.. ak by sa mi to niekedy podarilo, tak urcite napisem postup..