Po inštalačné problémy s Fedora 10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.04.2009 | 21:37
jano   Návštevník
Ahoj,

Vyskytlo sa mi niekolko problemov v nastaveniach po instalacii:

1. Pri instalacii mi instalator chcel silou mocou formatovat vsetky disky, nie len system - nedovolil mi ziadne upravy nastaveni i ked som siel do "upravit mastavenie diskov" - nedovolil som to - proste odpojil,
teraz su pripojene, ale chcel som ich do korena nakolko su to vylucne datove disky - nerozdelene, fyzicke /len systemovy je deleny na dualboot w/fedora - zaujimave, ze tento formatovat nechcel/ dalsie dva 500GB a 1TB su len ReadOnly a ani ako root nic nezmozem - co by s tymto dalo robit?
Je to zakladne pripojenie diskov, ziadny RAID .....

2. Graficke rozhranie - je to strasne pomale ako vo videu tak aj v grafickych programoch a nakoniec aj v hrach -strasne diapozitivy
/glxgears - 145 -147 FPS / 5s

PC - Intel 2,66GHz dualCore, 2GB RAM, Nvidia 8500GT 512 MB, 2 sietovky intel, PCMCIA reader,

Dakujem
    • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 10.04.2009 | 08:21
      jano   Návštevník
      Zabudol som napísať, že ak zadám init 3 tak sa neviem nalogovať -
    • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 11.04.2009 | 10:36
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Nuž Jano, Jano, a čo tak, keby si si pozrel aj nejakú inštalačnú príručku pre F10 ? Čo povieš na takýto postup ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 11.04.2009 | 17:18
        jano   Návštevník
        Ano,

        toto som síce veľmi zle napísal, ale podstata je, že sa neviem nalogovať v textovom režime - ostatok je už len úprava
        mimochodom väčšinu problémov som už zvládol v nie mojej inštalácii
        • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 11.04.2009 | 17:56
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          http://www.fedorafaq.org/basics/#runlevel

          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 11.04.2009 | 21:34
            jano   Návštevník
            Textový režim je jedine "3", to všetko je jasné,

            len on mi odpovie "Incorrect login" - a toto sa mi ešte nestalo a neviem čo s tým, už dávno by som toto bol preinštaloval, len nemám momentálne z čoho a nezapodieval sa so zbabranou inštaláciou niekoho iného
            nemyslím si, že by som nevedel login a heslo

            • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 11.04.2009 | 23:51
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Ja by som ti odporucil pozriet si toto:

              http://linuxos.sk/forum/3061/index.html

              Ide tam o zmenu hesla, alebo aj vytvorenie si noveho ... Hlavne toto ::

              do prikazoveho riadku napises passwd to ta vyzve na toto: old UNIX password: (sem das stare heslo, ak nemas tak das Enter) New UNIX password: (sem das nove heslo root) Retype UNIX password: (sem das znova heslo, ze ci ho vies ) a mas zmenene =)))

              V tvojom pripade by som skusil najskor nedavat stare heslo, len odenterovat a az ked ti to vyhodi ze chce silou mocou stare heslo, tak ho potom zadas ...

              Pouvazuj, skus zmenit heslo, alebo sa zamysli nadtym aku mas nastavenu klavesnicu, lebo raz sa mi stalo take, ze som zadaval heslo jak blazen a nechcelo mi ho brat a bolo to kvoli klavesnici ...


              Popozeraj aj tieto temy :::

              http://linuxos.sk/forum/11695/index.html
              http://linuxos.sk/forum/12855/index.html
              Slackware
              • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 12.04.2009 | 00:05
                jano   Návštevník
                Dík za rady, problém nespočíva v chybnom hesle ale v login-e

                spustiť program passwd môžem z terminálu, kam sa dostanem aj cez su bez problémov - problém nastane ak vojdem do "runlevel 3" a niekedy mi to vyhodí rôznofarenú obrazovku s množstvom písmeniek a po chvíli sa zobrazí "meno@login a dvojbodka" čo asi nie je dobré

                lenže mne neakceptuje login - preto píšem, že som to ešte nevidel a neviem čo s tým
                • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 12.04.2009 | 10:34
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Pravdepodobne problém ovládača tvojej graf. karty NVidia.

                  Dobre spracovaný ovládač NVidia už má F11 beta LiveCD, vyskúšaj, ako ti rozpozná grafiku.
                  Možné thready pre F11.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Po inštalačné problémy s Fedora 10 12.04.2009 | 11:35
                    jano   Návštevník
                    súhlasím, ale na to aby som toto mohol dať doporiadku, potrebujem:

                    runlevel 3 - čo je primárny problém
                    alebo
                    názov ovládača, ak sa už nachádza v repozitároch a nahodiť ho cez grafické rozhranie add/remove soft

                    už lúskam odkaz

                    dík - dobré smerovanie