oracle a linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.04.2009 | 22:22
oracle a linux   Návštevník
skusal som nainstalowat oracle w linux ale nejde to xce to redhat 3 alebo 4, suse 9 alebo asialinux co mam robit chcem na notebook. stare redhaty na notebook nenainstalujem
    • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 22:27
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a aku verziu, ze to instalujes?
      • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 22:30
        samo   Návštevník
        aj 10 aj 11
        • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 22:40
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          a co mas sa distribuciu? instalacia napr. na ubuntu 8.10:
          http://www.pythian.com/news/1355/installing-oracle-11gr1-on-ubuntu-810-intrepid-ibex
          • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 22:56
            samo   Návštevník
            diky ale taq to instalovat nebudem je to velmi dlhe a nemam internet teraz a par mesiacov ani nebudem. mam tam greenie co je take iste ako ubuntu
          • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 23:15
            samo   Návštevník
            preco to nerobia aj pre ubuntu ked je take popularne myslim bez navodu ale priamo tak ako je pre redhat tak aby bolo aj pre ubuntu su to daqe licencie alebo nemaju dohodu ci jaq je to?
            • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 23:29
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              no nejake plany boli. oracle mal certifikovat ubuntu (canonical) pre ich db
              • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 23:37
                samo   Návštevník
                podla mna to riesia dost zle, pretoze redhat je plany a ubuntu je zadarmo takze ho ma ovela viac ludi neni som expert na to ale viac ludi by si dalo oracle na linux ubuntu ako na redhat a este som sa chcel spytat aky je centos a ci to tam pojde
                • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 23:39
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  lenze oracle nie je urceny pre domace pouzitie, je to pre vacsie podniky, a tie vacsinou pouzivaju enterprise systemy (RHEL, Suse).
                  • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 23:40
                    samo   Návštevník
                    zaroven je ale ubuntu tak popularne ze sa dostava aj do podnikov
                    • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 23:50
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      na desktopy a na tych zvycajne nebezi databaza napr. a neviem ake ma ubuntu server edition zastupenie v podnikoch, osobne by som preferoval nieco ine.

                      btw ked chces Red Hat, mozes skusit CentOS, ktory vychadza z red hatu (je to taky red hat zadara)
                      • Re: oracle a linux 09.04.2009 | 23:53
                        samo   Návštevník
                        viem ze je to redhat zadara len neviem ci tam pojde oracle a hlavne neviem ci to nainstalujem lebo ma jadro 2.6.9 a to je velmi stare uz
                        • Re: oracle a linux 10.04.2009 | 00:00
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          niekde som cital ze je to binarne kompatibilne...

                          inak ma este napada spustenie windows v nejakom virtualboxe. neviem ale ci je to nejake extra dobre riesenie
                          • Re: oracle a linux 10.04.2009 | 00:30
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            a preco to virtualizovat vo windowse, ked sam pises o binarnej kompatibilite?
    • Re: oracle a linux 10.04.2009 | 02:21
      peter   Návštevník
      nema Oracle nejaky unbreakable linux?