Archívy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.04.2009 | 21:22
Dragon   Návštevník
Ahojte,
Som vo svete Linuxu pomerne novy, a preto dufam, ze sa neukazem hned ako BFU.
Uz dlhsiu dobu riesim tento problem: hladam nejaky vhodny format archivu, ktory by som mohol bezne pouzivat. Potrebujem vsak, aby bolo mozne archiv rozdelit na casti, aby ho bolo mozne zamknut heslom a aby to bol archiv, ktory je mozne rozbalit aj beznymi suborovymi manazermi vo Windowse (Free Commander, Total Commander, ...) a beznymi dekomprimacnymi nastrojmi vo Windowse (7-Zip, WinZip, WinRAR, ...). Posledne zmienene by sa dalo nahradit aj vytvaranim SFX archivov. Kedze som zastanca slobodneho softwaru, format .rar neprichadza do uvahy - chcem totiz nieco, co mozem pouzivat bez obmedzeni (a zadarmo - kedze nie som ochotny vrazat do nejakeho programu peniaze).
Archivy budu rozbalovat uzivatelia menej znaly PC, pouzivajuci OS Windows.
Vopred dakujem za Vase odpovede
    • Re: Archívy 10.04.2009 | 21:40
      Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
      Charakteristika mi sedi na program z ms WinRAR.
      • Re: Archívy 11.04.2009 | 15:07
        Dragon   Návštevník
        Asi sme sa celkom nepochopili. Ja hladam riesenie, ktore ma nijako nebude obmedzovat autorskymi zakonmi. Program WinRAR (takisto verzia pre Windows ako aj pre Linux) je platena aplikacia. WinRAR je schopny vytvorit archivy .rar alebo .zip, ale kedze .zip nie je mozne rozdelit, zostava format .rar. Ale ten takisto spada pod licencne podmienky programu WinRAR.
        • Re: Archívy 11.04.2009 | 16:26
          Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
          7-zip?

          zip sa samozrejme da delit na casti :-)
          http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
          • Re: Archívy 11.04.2009 | 21:23
            Dragon   Návštevník
            Myslis format .zip? Lebo mne ho nedokazal rozdelit ani WinRAR (testovane na trial verzii) a nedokaze mi ho rozdelit ani File Roller na mojom Ubuntu. Format .7z zase nepodporuju suborove manazery vo Windowse.
            • Re: Archívy 11.04.2009 | 23:41
              Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
              7z podporuje 7-zip pre windows, samozrejme :-)

              7-zip.org
              http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
              • Re: Archívy 12.04.2009 | 13:09
                Dragon   Návštevník
                Ano, to je jasne. Problem vsak spociva v tom, ze toto potrebujem pre zdielanie dat v ramci uzavretej skupiny ludi. Nemozem vsak ocakavat, ze kazdy z nich ma nainstalovany jeden specificky program (pripadne najaktualnejsie verzie inych). Aj ked uznavam, ze .7z vyzera byt zatial ako najlepsia alternativa, aj ked nie je uplne dokonala.
                • Re: Archívy 12.04.2009 | 14:51
                  Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                  specificky, ale maly a bezplatny program. tak preco nie? pokial su to vacsie data, tak 700 KB instalacka (napr. pre win) sa pri nich strati.
                  http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                  • Re: Archívy 13.04.2009 | 02:16
                    Dragon   Návštevník
                    Ano, v tom mas pravdu. Maly a sikovny program, navyse OpenSource, co viac moze clovek chciet? Dlho som hladal nieco na internete, toto forum som skusil ako poslednu moznost, cize mozem spokojne skonstatovat, ze 7-Zip je z vysokou pravdepodobnostou jedine vhodne riesenie.
                    Dakujem vsetkym, ktory reagovali na moju otazku.