programovacie jazyky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.04.2009 | 16:04
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
sem tam sa stretnem s otazkou "v com zacat programovat" alebo aky je rozdiel medzi "XY" a "YX"?

Kedze je toto linuxove forum a vela linuxakov sa programovaniu v roznych jazykoch venuje, napadlo ma utobit porovnanie. tak ako su v databaze znalosti distribucie, mohli by byt plusy a minusy aj roznych programovacich jazykov. Myslim, ze by to mohlo pomoct hlavne zaciatocnikom.

Aky je na to vas nazor? a kto by nasledne rozsiroval obsah v databaze znalosti?
    • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:09
      red123   Návštevník
      nemam nic proti tomu, ale mam proti tebe. stano uz to nejde. robis tolko veci a nic nerobis poriadne. si zacal s greenie a stale robis to a to. radsej sa venuj zlepsovaniu svojho distra...
      • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:24
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        coze? proti mne?

        pozri sa ja o programovani neviem nic. jedine, co som urobil v tomto prispevku je to, ze som dal navrh.

        nie kazdy vie viac o programovani ako ja. no stavim sa, ze minimalne 50 percent tohoto fora ano :D
    • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:12
      ---   Návštevník
      ked niecomu nerozumies tak sa do toho nepustaj! Prva a zakladna poucka pre teba.

      Urcite by to mohlo pomoct zaciatocnikom, hlavne takym ako si ty. Ked niekto hlada programovaci jazyk nepotrebuje tvoju tabulku, tvoja tabulka nie je prvym bodom vyberu. Kto chce programovat ma aky taky prehlad co je na trhu.

      Nenapisal som nedavno, ze uz mas urcite na dalsi den novu anketu, tabulku napad...? Ani to tak dlho netrvalo a uz je to tu. Ale k comu je to dobre? K nicomu. Zrejme sa nudis a vymyslas somariny od rana do vecera, najdi si babu a venuj sa jej, urcite pochopis, ze je to prinosnejsie (hlavne pre tvoje hormony) ako linux
      • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:25
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        neprovokuj stale. napisal som navrh na zlepsenie portalu. ci sa do toho niekto pusti, tak to sa uvidi.

        ako vzdy, radsej si zautocil na mna, ako keby si sa k tomu vyjadril. preco?
        • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:27
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ale on ma pravdu. uz si nevykladaj kritiku za utok na tvoju osobu. ak budes takto pokracovat dalej, tak ani ta stipka ludi co ta bere este vazne, ta prestane brat vazne.
        • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:37
          ---   Návštevník
          ja som sa k tomu vyjadril , cely moj prispevok je k veci. Ale tebe asi treba vysvetlovat kazde slovo vo vete jednotlivo.

          HOFEREK, zacinam si mysliet ze trpis tazkou stratou sudnosti a intelektu. Inac by si nepisal do omrzenia tieto dristy, ako je tato tema.

          RAZ KED NA TO NEMAS TAK SA DO NICOHO NEPUSTAJ. SED SI V TOM SVOJOM KANCLI, ROB URADNICKU PRACU, URCITE SI TAM UZITOCNY, ALE NEPUSTAJ SA UZ V ZIVOTE DO NICOHO CO MA SPOJITOST S LINUXOM, KTOREMU ANI TROCHU NEROZUMIES (PROGRAMOVANIE DTTO).

          AK TO (ZASE) NEPOCHOPIS, NEMA ZMYSEL S TEBOU DEBATOVAT.

          Chces v zivote toho vela dokazat, to je spravne ale na to treba chodit do spravnej skoly, vzdelavat sa, neurazat sa pri prvej kritike, byt tvrdy sam na seba, nepodcenovat okolie a konkurenciu. Ale ty robis presny opak! Este si neurobil jednu vec a uz zacinas s desiatimi dalsimi. Ako som ti pisal uz x krat, na dvoch (a viac) stolickach sa naraz sediet neda.
          Ako si pokrocil v skvalitnovani prefarbeneho ubuntu? Pridal si x novych tem, aby to zaujalo? Alebo si si zobral nieco s kritiky tvojho "diela"?
          • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:50
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            neprehanaj a neklam laskavo...

            konkurencia, okolie... to na rozdiel od teba neurazam. velmi si vazim pracu, aku robia rozne zoskupenia ludi. vazim si prekladatelov, vazim si ludi ktori pomahaju zaciatocnikom, roznych grafikov ochotnych pomoct... kazdy clovek ma na nieco talent, ma urcite odhodlanie a ma chut robit nieco nie len pre seba.

            kedze ty sa hanbis za svoju identitu a utocis na mna ako jedneho konkretneho cloveka, tak sa teda vyjadrim.

            neurobil som jednu vec... neurobil som greenie, neurobil som ziadny manual, neprelozil som cele kampane wesnothu, neulahcil som prechod na linux minimalne 500 ludom, cez maily, ICQ, jabber, dokonca skype a samozrejme osobne som pomohol minimalne dalsim 300 ludom. momentalne pracujem na 1 projekte, a to je greenie. za poslednych 10 dni som stravil asi 2 hodiny aktivnou pracou, testovanim a zistovanim aktualnych potrieb ludi.

            graficka tema je jedna z veci, ktora je predvolene nejaka a po par klikoch moze byt hocijaka ina. v gnome s tym nie je ziadny problem, a ty to dobre vies, rovnako ako ja. ze ta ale bavi hovorit dookola stale to iste.

            temou tohoto prispevku bolo, ze navrhujem urobit v databaze znalosti stranku s plusmi a minusmi programovacich jazykov. tu su vsetky dovody, preco som sa rozhodol napisat to sem do fora:

            1) zrychlenie. ak sa na to bude znovu niekto pytat, staci ho odkazat na databazu znalosti
            2) na jednom mieste moze byt velmi dobry zaklad s informaciami. umozni to vyber a tiez konzultaciu co pouzit na nejaky projekt
            3) databaza znalosti bude zas o 1 clanok lepsia, putavejsia


            a teraz podme k tebe. skus sa vyjadrit:
            a) je to fajn, pomozem s tym
            b) je to fajn, nepomozem s tym
            c) nemyslim si, ze by to pomohlo

            taktiez borgcube, vyjadri sa prosim ku tomu a, b, c.
            • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:53
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              c
            • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:55
              ---   Návštevník
              C

              (dovod, amaterizmus v tvojom podani)
            • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 17:01
              ---   Návštevník
              Hoferek, tvoja zakladna chyba je ze si myslis ze niekomu pomahas. S tvojimi vedomostami mozes chodit po starobincoch a hrat sa na kinga nabiteho vedomostami. Tu sa len a len STRAPNUJES, ak je to zmyslom tvojho zivota, tak uz nebudem do teba rypat, ale ta brat takeho aky si aj s tou nepeknou diagnozou medzi usami.)

              Ty si greenie NEUROBIL. Ty si zmenil temu a urobil nejaky nebezpecny greenport. To nie je nove distro, prestan uz SPAMOVAT ako vela toho robis. NEROBIS NIC PRINOSNE. (dufam ze absurdita tvorcu distra vyplyva z pomeru TEM 70:2 (greenie:ubuntu)).
              Keby si napisal, ze si v Mikulasi na stanici za posledny tyzden vylozil 10 vagonov, tak mas moj obdiv. Inak robis zo seba idiota a chvalenkara.
            • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 23:27
              r0x0r   Návštevník
              C
          • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 23:45
            Avatar HurriHawk   Používateľ
            HMM ANI JEDEN TVOJ PRISPEVOK NENI K VECI. TEMA JE POROVNANIE JAZYKOV A NE VYRYVANIE DO STANA.
    • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:22
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      preco? preco sa vrtas do niecoho comu nerozumies? nezer uz tolko cokolady a curku, lebo si potom zbytocne hyperaktivny. a btw prehnana iniciativa uz nie je iniciativa.
      • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:24
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        to bol navrh. nic viac ako navrh pre databazu znalosti. nemam v plane do toho zasahovat
      • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:24
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        a navyse si zase nahodil temu, ktoru opat nevypracujes sam, ale niekto iny za teba.
        • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:28
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          co je zas s tebou?

          nie je problem urobit kopiu z plusov a minusov distribucii, napisat tam nazvy jazykov... no dolezite je zistit ci by bol o nieco take zaujem.

          tak napriklad: ake programovacie jazyky ovladas? poznas rozdiely medzi nimi?
          • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:29
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ako zase?
        • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:30
          ---   Návštevník
          to je typicky Hoferek, vymysliet a ludia robte, radte. Ako greenie, milion ankiet a vysledok na zaplakanie. Dobry manager sa vie rozhodovat sam a bez cudzej pomoci a potom ak je trochu schopny, bude pristupny kritike. Toto ale o SH neplati. On vie len zadat pracu a potom utocit a stekat po ludoch ako nikto nic nerobi LEN-ON.
          • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:35
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            vysledok na zaplakanie? som opacneho nazoru. tak ako som opacneho nazoru ku kazdemu tvojmu tvrdeniu.

            navrhujem uzamknut tuto temu, z dovodu vznikajuceho flame o greenie.

            bol zaujem pomoct zaciatocnikom - no ty mas zaujem len urazat. a inak, urobil by som na tom ovela viac ako ty, pretoze na rozdiel od teba nemam problem skryvat svoju identitu, nemam problem rozsirovat databazu tak ako hociktory registrovany clen, a nemam dovod na nikoho utocit.
            • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:37
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              >vysledok na zaplakanie? som opacneho nazoru.
              omg
            • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:39
              ---   Návštevník
              ty si BOH, ked mas jediny spravny nazor?

              Ty nemas problem, ty si sam problem! Ty si hoferek! A to vystihuje diagnozu-slaby v intelekte a dovtipe. Dufam ze podla teba pomenuju nejaku diagnozu.
              • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:53
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                jediny spravny nazor? nie, nie som boh. som clovek. tak ako vela dalsich ludi na tomto fore.

                vacsina ludi si mysli, ze jednoducho musis za kazdu cenu zaujat a zbytocne sa do diskusie nepletu. ja sa pletiem, co je niekedy dobre a niekedy zle. no ty ked sa pleties, tak je to vzdy zle, pretoze mas diagnozu, myslis si, ze nejaky stano je zly za kazdu cenu.
                • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 17:10
                  ---   Návštevník
                  ja zaujat nemusim ,na to tu mame teba, ja len pisem ze kritikou sa zvysuje kvalita, ty ale nedokazes rozoznat kritiku od pochvaly, a to uz je co povedat. Stale plati , rob to na co mas a nepustaj sa do ankiet, ktore nic neriesia, nedal si si povedat s greenie, nedas si povedat nikdy, greenie nemalo nikdy vzniknut, mala vzniknut nadstavba ubuntu. Ale ty potrebujes zaujat. Ale nemas na to vedomosti. Ty si sa obklopit ludmi co nieco vedia, a snazis sa nieco zosmolit, bez fora nie si schopny dojst k vlastnemu nazoru na vec. Ved uz konecne nieco rob aj bez vedenia za rucicku. Ked to budes mat, prezentuj to, ty ale ides s bubnom na medvede a vytrubujes do sveta co prave ides robit, lebo potrebujes NUTNE POMOC. Takto sa veci nerobia, neviem si predstavit ako by nejaky vyvojari inych distier spamovali fora a pytali sa ludi co chcu za farbu pozadia. Oni to spravia a potom celia kritike, bud pozitivnej alebo negativnej. Vsetkym sa vyhoviet neda. Ale ty si hnusny alibista, potrebujes mat vsetko potvrdene cez forum. Takto to nejde.
    • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 16:58
      islington   Návštevník
      sorry, all, ale ja nemam pocit, ze by stano zacal stekat alebo cokolvek podobne. napisal otazku, na ktoru moze kazdy odpovedat, alebo aj nemusi (ked neviem alebo nexe).

      jedine co som tu videl, ze sa tyx istyx 5 ludi okamzite do neho obulo. ci uz v tomto prispevku, alebo v kope dalsix v poslednej dobe. ked vam vadi alebo cokolvek co napisal, tak si ho proste nevsimajte a prispevky za xvilku upadnu. takto si pani programatori a odbornici na linux sami vytvarate stanovu poziciu na vrxu for. ked ste vsetci fakt tak dobri, tak radsej odpovedajte na otazky, ktore vam za to stoja. z ohovarania stana my, co toho o linuxe tolko nevieme fakt vela nemame a zbytocne si pozerame potom temu s kopou odpovedi, ktore su o nicom a nic nam neprinesu.

      a nemyslite si, ze to pisem preto, ze by som zboznoval stanovu niekedy fakt az prehnanu aktivitu alebo greenie.
      a stano mas pravdu, asi bude lepsie tuto temu zamknut, pretoze uz po precitani niekolkyx odpovedi co tu uz su (a nemaju s otazkou nic spolocne, vacsinou), ti asi vela ludi aj tak normalne neodpovie.
      fakt nexapem, na co je dobre vytvarat flame a zbytocne rozvetvovat temu odpovedami off topic. nezaujima ma to, vadi mi ten clovek, vadi mi ta tema alebo cokolvek ine, tak si to nevsimam a hotovo.
    • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 17:25
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Pocujte, ten navrh neni az taky spatny. Moj nazor je ten, ze ked to pomoze co i len jednemu cloveku, ma zmyslel to spravit a dat do kopy.

      Tentokrat som tym clovekom ja. Doteraz som programoval iba pod Windowsom, ale velmo rad by som to vyskusal aj pod Linuxom no zatial som sa neodhodlal a to aj preto ze je tu tisic tem, v ktorych sa radi toto hento atd. ...

      Moj nazor je ten, ze by takato tema nebola zla v databaze, otazka ale znie kto by bol ochotny to zbuchat dokopy ???

      asi tolko k tejto teme ...
      Slackware
      • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 17:28
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        skusim sa spytat par ludi cez IM, ak sa ich zopar najde, tak sa to urobi
        • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 17:49
          ---   Návštevník
          to si pekne na zaver napisal, "TAK SA TO UROBI". Uz vidim zajtrajsie ankety,

          "ake poznate programovacie jazyky a ake su medzi nimi rozdiely, poradte, prosim o pomoc, pomoooc..."

          A na root.cz, ako cez kopirak, to iste

          Snazim sa vzit do tvojej mysle, charakterizoval by som to takto. Ty by si aj velmi chcel nieco seriozne dokazat, ale nemas nato. Ty musis strasne trpiet pocitom menejcennosti, a zakryvas to obludnou aktivitou.
          • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 18:11
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            coze?

            anketa - naco? nenapada ma ziadny vyznam ani ziadna dobra anketa na tuto temu. spravaj sa ako clovek a nevyvolavaj zbytocny konflikt.

            pomoc, pomoc... ak potrebujem pomoc, tak o nu poziadam. momentalne ziadnu pomoc neziadam, len sa pytam na nazor. zase vyvolavas zbytocny konflikt

            na root.cz nepreberam napady pre databazu znalosti na linuxos. takze zase vyvolavas konflikt...

            ak je pocitacova menejcennost to, ze nezijem a netvorim sam pre seba, tak potom su okrem teba vsetci menejcenny... a ty si "boh"
            • Re: programovacie jazyky 11.04.2009 | 19:57
              Konfucius   Návštevník
              Aj nekonečné more má svoje brehy, bezbrehá je len ľudská hlúposť. (Konfucius)
              • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 02:08
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                Nápad je to síce pekný, ale.....

                ....na stredný školách sa väčšinou vyučuje programovanie v Pascale, je dosť jednoduchý (nemyslím Delphy). To podstatné som opomenul....

                ......každý si nájde syntax svojmu srdcu blízku....

                .....na internete je toho dosť veľa popísaného o programovaní.....

                .....keď už sa niekto naučí aspoň z časti jeden programovací jazyk, tak pre neho nieje problém naučiť sa nejaký iný (Syntax sa veľmi neodlišuje a algoritmy sú všade rovnaké)......

                .....keby som si chcel vyberať nejaký programovací jazyk a nevedel by som sa rozhodnúť, a nevedel by som vôbec programovať (netvrdí že teraz viem), isto by som s tým nešiel na stránku o Linuxe, skôr by som zamieril na špecializované stránky ako programujte.com atď....

                Toď môj názor. A teraz ma ukameňujte
                • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 02:35
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  velmi pekny nazor a dobre fakty
                • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 11:00
                  Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                  presne tak.

                  1. taka tabulka nemoze odhalit uchylky typu LISP (zatvorky :-) )

                  2. zalezi na to, co clovek chce programovat. na iste veci sa hodi JAVA, na nieco C (varianty), na nieco perl ci ruby, ...

                  3. dnes to nie je len o programovacom jazyku, ale skor kombinacii jazyk + prostredie (QT, GTK, motif, tcl/tk, ...)

                  takze moj navrh:
                  vykakat sa na tabulku, urobit zaznam do databazy znalosti v tvare:

                  1. PERL

                  - vhodny na toto a toto, nevhodny na toto a toto (mozno v tomto bode je to trosku blbost, ale... pripadne dat linky na SW, ktory bol v tomto vytvoreny, clovek si potom urobi obraz)

                  - menej vhodny na toto a toto (+ dovody)

                  - priklad na hello world, pripadne nejaky iny priklad, ktory by predstavil "styl" programovania v jazyku
                  http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                  • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 11:18
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    K hello world len taký malý link ;)
                  • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 16:33
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    joj vsak prave toto som chcel :)

                    priamo plusy a minusy :)

                    perl je taky a taky, ma vyhodu v tomto a nevyhovu v tomto. python je taky a taky... :)

                    a ten priklad je fajn :)
                    • Re: programovacie jazyky 13.04.2009 | 19:45
                      r0x0r   Návštevník
                      venuj sa radsej tvojmu mrtvemu grennie.... bude to lepsie a neries taketo zbytocne ankety ked aj tak sa pod ne iba podpises aby si sa zvyditelnil ale zasluhu budes mat ako vzdy NULOVU kedze nemas vedomosti....
    • Re: programovacie jazyky 14.04.2009 | 00:14
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      stano ani sam netusis, do akej temy si sa pustil. ale ospraavedlnuje ta fakt, ze nevies programovat. na druhej strane prave preto by si sa vobec nemal pustat do tem, ktorych tvoje znalosti su nulove. okrem prog.jaz. totiz existuju aj skriptovacie jazyky a je ich tiez vela, cize by si zas len ukratil zaciatocnikov o informacie. prog.jaz. sa delia do mnohych kategorii, OO, funkcionalne, proceduralne atd atd. skriptovacie jazyky sa lisia oborom aplikovatelnosti, dostupnosti, platformovo atd atd. zaciatocnik to ma jednoduche. chce pisat webove stranky, zacne s html, chce pisat webove aplikacie, zacne s PHP, je mu sympaticke riesenie od MS, zacne s .NET (sice, ak to chce nasadit na web tak asi nie) atd atd atd....ak by si tu chcel vymenovat vsetky PJ a SJ, ktorych je jak nasratych, tak zaciatocnika tak popleties, ze sa vykasle na cele programovanie. zaciatocnik by si mal spravit prieskum sam, hlavne ak vie, co chce pisat. je nespocetne mnozstvo kvalitnych stranok na webe, pripadne knihy, ktore mo pomozu isto viac, ako to, co si mal v umysle spravit ty.
      nechce sa mi o tom viac pisat, kto vie programovat, tak vie o com hovorim. a este k tebe stano, je pekne, ze chces pomoct zaciatocnikom, ale vsetky tvoje pokusy to zaciatocnikom len skomplikuju...aj greenie a prosim ta sa ma nepytaj, ze preco, pretoze ak si nato nevies sam odpovedat, tak si strateny pripad...